Barça nemočna proti Oblaku, Suárez zabil bivšim

V 8. kolu španske La Lige se je na stadionu Wanda Metropolitano odvil prestižen obračun.

Madridski Atlético z Janom Oblakom v vratih je na svoji zelenici premagal Barcelono (2:0) in poglobil njeno krizo. Oba gola so domačini zabili v prvem polčasu.

Najprej je po asistenci Luisa Suáreza zadel Thomas Lemar, nato pa sta omenjena še zamenjala vlogi za podvojitev prednosti. V nadaljevanju so varovanci Diega Simeoneja brez večjih težav zadržali naskok.

Katalonci so po prvem ligaškem porazu padli v sredino lestvice, Madridčani dihajo za ovratnik mestnemu tekmecu Realu.

Serie A Handanović in Belec blestela za poln slovenski plen

V soboto so bile odigrane še tri tekme. Osasuna je z golom v sodnikovem dodatku dobila dvoboj (1:0) dveh pozitivnih presenečenj začetka sezone proti Rayu Vallecanu. Valencia je četrtič zapored ostala brez zmage, tokrat v Cádizu (0:0). Mallorca je niz neuspehov prekinila proti Levanteju (1:0).

Na uvodni tekmi kola v petek je bilbajski Athletic na baskovskem derbiju pričakovano premagal skromni Alavés (1:0).

Vodilni Madrid bo v nedeljo gostoval v Barceloni pri Espanyolu, Sociedad pri Getafeju, Sevilla pa v Granadi.