Barca po zaostali tekmi zdaj tretja, zaušnica Atleticu

Barcelona z zmago v Bilbau na tretje mesto.

V zaostali tekmi 2. kroga španske nogometne lige je Barcelona v gosteh pri Athleticu iz Bilbaa zmagala s 3:2. Na lestvici je zdaj na tretjem mestu z 31 točkami, z 38 vodi Atletico Madrid, ki je danes izpadel iz španskega pokala.

Zaostali obračun z začetka sezone med Baski in Katalonci so tako zasenčili nogometaši Atletica. Vodilno moštvo lige je namreč v pokalu doživelo zaušnico, saj je močno premešana zasedba (tudi Jan Oblak tokrat ni igral) morala priznati premoč tretjeligašu Cornelli. Edini zadetek za senzacionalno zmago in izločitev vodilne ekipe že v drugem krogu pokala je dosegel Adrian Jimenez.

Zvečer so hitro šok doživeli še nogometaši Barcelone. Vsaj na začetku tekme, ko se je že v tretji minuti skozi prepišno obrambo gostov sprehodil Inaki Williams. A pozneje so se Lionel Messi in soigralci le zbrali, najprej je neodločnost domače obrambe z izenačujočim zadetkom kaznoval Pedri, pred koncem prvega dela pa je po podaji slednjega s peto natančno meril še Messi.

V drugem polčasu je Messi hitro zadel še enkrat, a so gol zaradi prepovedanega položaja razveljavili, nato pa je spet udaril v 62. minuti z natančnim strelom pod prečko, pozneje pa je stresel še vratnico. A je tik pred koncem tekme z napačno podajo tudi omogočil znižanje razlike, zadel je Iker Muniain, toda ostalo je pri tesni zmagi Barce.

1. Atletico Madrid  15 12  2  1  29:6   38
 2. Real Madrid      17 11  3  3  30:15  36
 3. Barcelona        17  9  4  4  33:17  31
 4. Real Sociedad    18  8  6  4  27:13  30
 5. Villarreal       17  7  8  2  22:17  29
 6. Sevilla          15  8  3  4  18:11  27
 7. Granada          16  7  3  6  19:25  24
 8. Celta de Vigo    17  6  5  6  22:24  23