Barça suverena; Blažič soliden ob porazu Zvezde

Oba slovenska košarkarja, ki nastopata v Evroligi, sta svoje obveznosti v 2. kolu najmočnejšega evropskega tekmovanja izpolnila že v četrtek. Jaka Blažič je s Crveno zvezdo izgubil pri Neptunasu (83:81), Boštjan Nachbar pa je z Barcelono slavil v Milanu (63:78).

Crvena zvezda Jake Blažiča je na gostovanju pri Neptunasu iz Klaipede malce presenetljivo izgubila (83:81). Beograjčani so zaostajali praktično celotno tekmo, v zadnji minuti pa prišli do izenačenja, a so nato dobili koš in zgrešili v zadnjem napadu.

Blažič je prikazal dobro predstavo. Jeseničan je na parketu prebil dobrih 26 minut, dosegel 16 točk (tudi dve trojki), soigralcem pa pomagal še s šestimi skoki in štirimi podajami. Zvezda ima po dveh tekmah polovičen izkupiček.

Barcelona rutinirano do zmage

Barcelona je bila bolj uspešna in je v gosteh premagala Milančane, ter tako prišla do svoje druge zmage. V Italiji so Katalonci ugnali domači Armani Jeans in slavili za 15 točk (63:78), potem ko so dominirali skozi celotno srečanje.

Nekdanji slovenski reprezentant Boštjan Nachbar  je v 19 minutah dosegel štiri točke, dodal pa še pet skokov in eno podajo, svoje delo pa je odlično opravil tudi v obrambnih nalogah.