Berić zgrešil enajstmetrovko

V 5. kolu francoskega prvenstva je slovenski napadalec po dveh uspešnih tekmah tokrat ostal brez zadetka, čeprav je imel na voljo strel z bele točke.

Slovenski reprezentant Robert Berić je na prejšnjih dveh tekmah rešil svoj Saint-Étienne, saj je proti Paris SG v Ligue 1 in proti Mainzu v Ligi Evropa v zadnjih trenutkih tekme dosegel gol in v obeh primerih prinesel remi 1:1. Tokrat je bila zgodba drugačna, a konec je bilo vseeno srečen.

Berić je pričakovano začel v prvi enajsterici in imel že v sedmi minuti na voljo enajstmetrovko, potem ko je vratar Jean-Louis Leca storil prekršek v kazenskem prostoru. A Leca se je odkupil in ubranil strel Krčana.

Odločitev je padla v zadnjih minutah, ko je bila na stadionu Geoffroy-Guichard dosojena še ena enajstmetrovka. Tokrat je odgovornost prevzel Romain Hamouma in v 93. minuti zadel za zmago domačih (1:0), s katero so se prebili v zgornji del lestvice, pet točk za vodilnim Monacom.

Balotelli že po starih navadah

Na prvi nedeljski tekmi je Nica z remijem pri Montpellierju (1:1) zadržala drugo mesto, tokrat brez Maria Balotellija v postavi. Potem ko je na svojem debiju pred tednom dni zabil dva zadetka, je bil Italijan na tekmi Lige Evropa proti Schalkeju med tednom deležen žvižgov, v soboto pa se ni pojavil na treningu. Pričakovano, bodo rekli mnogi ...

Na sklepni tekmi kola, ki je bila obenem derbi, sta se Marseille in Lyon razšla z remijem (0:0).