Birsa podal za gol

Končno je prišla! Prva letošnja zmaga Auxerra namreč, na katero je nekdanji nogometni velikan čakal kar pet kol. Pomemben pečat je s podajo pustil tudi slovenksi reprezentant Valter Birsa.

Najuspešnejši Slovenec v Franciji je bil tokrat Valter Birsa. Primorec je po prvem reprezentančnem golu v dresu Slovenije dobro igral tudi ob povratku v klub. Na tekmi proti Nici (2:0) je v igro vstopil v 56. minuti, v 78. pa podal za drugi gol Auxerra, ki ga je dosegel še en rezervist Daniel Niculae. To je bila šele prva letošnja zmaga Birse in prijateljev, s čimer so se dvignili z dna lestvice. Boštjan Cesar ni igral, saj je po štartu Wayna Rooneyja še vedno poškodovan. Brez nastopa je še enkrat več ostal levi bočni branilec slovenske reprezentance Bojan Jokić - se pa je prebil na klop Sochauxa ob gostujočem porazu pri Lillu (1:0).

Lyon
je odpor Lorienta lomil kar dolgo časa, saj je prvi in na koncu tudi odločilni gol šele v 71. minuti dosegel vezist Michel Bastos (1:0). Tako se je Lyon vsaj za nekaj ur znašel sam na vrhu Ligue 1, a ga je Bordeaux v večerni tekmi in zmagi nad Grenoblom (1:0) znova preskočil zaradi boljše gol razlike. Yoan Gouffran je v 18. minuti zabil edini gol na tekmi. Marseille se je v gosteh pri Le Mansu dolgo mučil in na koncu le zmagal (2:1), ko je zmagoviti gol v 70. minuti zabil brazilski velikan Brandao.