Birsi nagaja viroza

Foto: SPS "So osma ekipa sveta in seveda favoriti," o češki reprezentanci pravi Matjaž Kek
Selektor slovenske nogometne reprezentace Matjaž Kek je po prihodu v bazo na češkem spregovoril za predstavnike sedme sile. Našo četo redčijo poškodbe.
Oglej si celoten članek
 
 

V glavi imamo rešitve, vendar bomo nekatere igralce usposabljali vse do konca. Postava bo znana uro ali dve pred tekmo.

Matjaž Kek

 
Po dolgem potovanju, ki se je od praškega letališča do Hotela Vladimir v predmestju Teplic vleklo prek ure in pol, so naši reprezentantje čutili utrujenost. Selektor Matjaž Kek ni bil navdušen nad dolgim potovanjem, kljub temu pa v sredo želi videti odločno Slovenijo . "Govori se, da nimamo kaj izgubiti, ker imamo sedem točk oni pa eno. S tem se ne strinjam. Na vsaki temi lahko kaj izgubiš. Čehi imajo za seboj dve težki gostovanji, za njih se kvalifikacije šele dobro začenjajo. So osma ekipa sveta in seveda favoriti," odločno napoveduje Kek, ki ima precejšnje težave s sestavo ekipe.


Po dolgem potovanju so naši nogometaši vendarle prišliv Hotel Vladimir. © SPS

 
"Mi imamo svoje težave, kar precej teh se nanaša na sestavo ekipe. V glavi imamo rešitve, vendar bomo nekatere igralce usposabljali vse do konca. Postava bo znana uro ali dve pred tekmo," pravi slovenski selektor, ki se je nekoliko globje dotaknil ranjenih.

"Ostali bomo pri formaciji, ki dobro funkcionira. Težave ima že od prej Žlogar, ki pa kandidira za nastop. Novakovič, Šišić in Ljubijankič v ponedeljek niso trenirali s polno paro, nov na seznamu tistih s težavami pa je Birsa, ki mu nagaja viroza," razlaga Mariborčan, ki napoveduje boj "na polno" in prepoveduje "šparanje". Kar sedmim našim nogometašem nad glavo visi rumeni karton.

Sredini gostitelji sicer ne delujejo tako močno kot pred leti, vendar pa je iz naše reprezentance slišati zgolj spoštljive besede. "Češko ekipo sestavljajo kvakovostni posamezniki. Njihova reprezentanca je sicer doživela nekaj vodstvenih, formacijskih in igralskih sprememb, vendar pa bodo igrali tisti najboljši, ki jih imajo na voljo," je zaključil Kek.
Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.