Birsi tretji zaporedni remi

Potem, ko v prvih dveh kolih Lyon in Marseille nista prišla do zmag, jim je to v tretjem uspelo. Lyon je slavil proti Brestu (1:0), Marseille pa proti Lorientu (2:0). Auxerrjev Birsa doma remiziral z Valenciennesom.

Lyon je doma z enim zadetkom pokoril Brest, do prvih točk letos sploh pa so prišli varovanci trenerja Diderja Deschampsa, ki so na domačem stadionu Velodrome premagali Lorient (2:0). Lyonu je zmago v 19. minuti zagotovil Jean Makoun, medtem ko sta za zmago aktualnih državnih prvakov, nogometašov Marseilla poskrbela argentinski branilec Gabriel Hainze v šesti in Nigerijec Taiwo v 72. minuti.

Auxerre do tretjega zaporednega remija
V 66. minuti je goste v vodsto popeljal Gael Danic. Auxerre je preko poljskega reprezentanta Ireneusza Jelena hitro odgovoril Valenciennesu. 29-letnik je izid poravnal le slabe tri minute kasneje. Slovenski reprezentant Valter Birsa je tekmo začel in igral dobro uro, zelenico je namreč zapustil v 63. minuti. Tudi tokrat se ni vpisal med strelce. To je bil že tretji zaporedni remi Auxerrja v letošnji sezoni.

Na prvem mestu Ligue 1 pa tudi po tretjem kolu ostajajo nogometaši iz mesta ragbija. Toulouse je namreč v tretjem kolu dosegel še svojo tretjo zmago. Tokrat so varovanci trenerja Alaina Casanove z 2:1 premagali Arles-Avignon.