Blažič na pragu zaključnega turnirja

Barcelona je v Krasnodarju serijo proti Lokomotivu izenačila z visoko zmago (66:92), Jaka Blažič pa je z Laboral Kutxo po podaljšku premagal Panathinaikos (82:78) in je le še zmago oddaljen od najboljše četverice.

Laboral Kutxa je po prvi četrtini proti Panathinaikosu izgubljala za pet točk, do polčasa pa že prišla do vodstva (38:36). V tretji četrtini so Baski povedli že za devet, a so se jim po 30 minutah Grki spet povsem približali.

Nov nalet je domačim uspel na začetku zadnje četrtine, ko so prišli do dvomestne prednosti, še v zadnji minuti so vodili za šest, a se je Pao na krilih Dimitrisa Diamantidisa uspel izvleči v podaljšek (73:73), v katerem so domači vendarle strli odpor Grkov (82:78) in v seriji povedli z 2:0.

Za Laboral je Darius Adams dosegel 24 točk, Jaka Blažič je v 26 minutah zbral štiri točke, pet skokov in dve asistenci. Za goste je Diamantidis vpisal 17 točk.

Naslednji dve srečanji bosta prihodnji teden na sporedu v Atenah. Če bo potrebna še peta tekma, bo ta v Baskiji.

Barcelona dosegla 16 trojk

V Krasnodarju je Barcelona po prvi četrtini vodila za pet točk, ob polčasu pa že za 17 (31:48). Katalonci, ki so skupno zadeli kar 16 trojk, so do konca vseskozi povečevali prednost, vodili že za 30 točk, na koncu pa slavili za 26 (66:92) in izid v zmagah izenačili na 1:1.

Za Barcelono je Juan Carlos Navarro (odigral je svojo 300. tekmo v Evroligi) dosegel 18 točk, 13 sta jih dodala Stratos Perperoglu in Tomaš Satoransky, slednji je zbral še deset asistenc. Za Lokomotiv je bil najbolj učinkovit Malcolm Delaney z 19 točkami.

Naslednji dve srečanji bosta na sporedu prihodnji teden, v vlogi gostiteljice pa bo Barcelona.

Aktualni prvak Real Madrid na pragu izpada

Že v četrtek sta CSKA Moskva in Fenerbahče premagala Crveno Zvezdo oziroma Real Madrid, povedla z 2:0 v zmagah in sta tako zgolj še eno tekmo oddaljena od zaključnega turnirja najboljše četverice.

Seriji se sedaj selita v Beograd (Zvezda - CSKA) oziroma Madrid (Real - Fener). Morebitni peti tekmi bosta odigrani v Carigradu oziroma Moskvi.