Blažičev trener izključen v prvi minuti

Košarkarji v evroligi so dokončali 26. krog. Pri Barceloni se je izkazal Jaka Blažič, ki je bil s 15 točkami najboljši strelec ekipe, a so Katalonci v derbiju morali priznati premoč vodilnemu Fenerbahčeju in izgubili z 82:88.

V prvi minuti tekme je bil izključen gostujoči trener Svetislav Pešić, ki je izgubil živce, ker sodniki niso dosodili osebne napake po prodoru Blažiča.

Še po 30 minutah je kazalo, da bodo v derbiju kroga gostje iz Barcelone premagali domači Fenerbahče. Vodili so z 61:52, potem pa so povsem zmrznili v zadnjem delu. Domači so jih lovili in ujeli, na koncu pa z izidom 36:21 v tej četrtini tudi naredili popoln preobrat.

Za Barcelono je Blažič v 21 minutah na parketu zbral 15 točk (prosti meti 4-4, iz igre 4-6), dodal pa še štiri skoke in eno podajo.

Že v četrtek je madridski Real premagal Himki s 100:75, ne Klemna Prepeliča ne Anthonyja Randolpha pa ni bilo v kadru Madridčanov. Olimpia Milano Alena Omića pa je premagala pirejski Olympiacos s 66:57, Omić je v nekaj manj kot devetih minutah prispeval po dve točki in dva skoka za Milančane.