Brežčev Detroit boljši od Nachbarjevih Mrežic

V ligi NBA je bilo v sredo odigranih enajst srečanj. V East Rutherfordu sta se srečali moštvi Primoža Brezca in Boštjana Nachbarja – zmaga Detroitu. Beno Udrih je s Kingsi gostil Boston.

Golden State : Minnesota 105:101

V East Rutherford so k New Jersey Netsom pripotovali drugi najboljši na vzhodu Detroit Pistonsi in s končnim izidom 101:83 suvereno dosegli 21. zmago v sezoni ter šesto zaporedoma. Odločila je tretja četrtina, ko je imel Detroit 78-odstoten met. Ob polčasu so vodili za eno točko, a nato tretjo četrtino dobili z 31:18. Do konca srečanja so gostje vseskozi držali prednost vsaj 14 točk. Richard Hamilton je bil z 22 točkami in 4 asistencami prvi igralec srečanja, njegov učinek so dopolnili preostali zvezdniki ekipe: Chauncey Billups s 17 točkami in 10 podajami, Antonio McDyess s 15 točkami in devetimi skoki ter Rasheed Wallace s 13 točkami. To je že deveta zaporedna tekma, ko Detroit nasprotniku ni dovolil več kot 90 točk. Netsi so v drugem polčasu zadeli le dobro tretjino vseh metov, zgolj Vince Carter pa je zbral več kot 20 točk (21). Od dveh Slovencev na parketu je več priložnosti dobil Boštjan Nachbar , ki je v 21 minutah dosegel 13 točk in štiri skoke. Primož Brezec je igral vsega dve minuti in zadel svoj edini met na koš. Jason Kidd ima zdaj že 8972 podaj v karieri, s čimer se je na večni lestvici podajalcev povzpel na šesto mesto, pred prijatelja Garyja Paytona (8966).

Boštjan Nachbar je proti Detroitu dosegel 13 točk. © AFP

Sacramento Kingsi Bena Udriha potrebujejo zmage, da bi se povzpeli med prvih osem na zahodu, a tokrat je bila pred njimi misija nemogoče proti najboljši ekipi lige Boston Celticsom . Slednji so 23. zmago dosegli z rezultatom 89:69. Na tem srečanju je odločila že druga četrtina, ki so jo gostje dobili s 35:13, s trdno obrambo, desetimi trojkami in 14 točkami Paula Piercea (skupno jih je dal 16). Prvi strelec Bostona je bil s 17 točkami Ray Allen , Kevin Garnet je dosegel 10 skokov in 14 točk (na lestvici strelcev vseh časov se je z 19.521 točkami premaknil na 36. mesto, pred Walterja Davisa ). Sacramento tokrat ni bil pri metu (38-odstoten met iz igre), Slovenec v dresu Kingsov Beno Udrih je v 38 minutah na parketu zbral 6 točk, 5 podaj in 5 skokov. Sicer pa je to prva zmaga Celticsov nad Kingsi po enajstih letih. Vodilne v ligi v naslednjih dneh čakajo še tri gostovanja na zahodu, med drugim tudi pri v zadnjem času nepremagljivih Los Angeles Lakersih .

Na preostalih srečanjih sredinega večera brez večjih presenečenj: vnovičen, že 21. poraz Miamija ( Philadelphia je bila boljša s 96:85); Washington je zmagal v Charlottu (108:104); Atlanta doma proti Indiani (107:95); Golden State je v končnici premagal Minnesoto (105:101); Orlando je z zmago nad New Yorkom 110:96 prekinil niz štirih domačih porazov; New Orleans je s 40 točkami Chrisa Paula nadigral Memphis s 116:98. San Antonio je doma premagal Chicago 94:70, Tony Parker je dal 28 točk. Utah je v končnici strl Dallas (99:90), potem ko je Carlos Boozer dosegel 21 točk, od tega šest košev v zadnjih minutah. Vse bolje pa igra Denver , pred njimi so s 105:125 pokleknili igralci Milwaukeeja . Carmelo Anthony je dal 29 točk, Allen Iverson 24, dokončno pa se je v najboljšo formo vrnil Marcus Camby , ki je tokrat dosegel trojni dvojček (11 skokov, 10 točk in 10 blokad).