Brezec in Nesterović obsedela na klopi

Slovenska košarkarja Rašo Nesterović in Primož Brezec sta tekmi svojih moštev (tudi) tokrat spremljala s klopi. V noči na četrtek je bil najbolj vroč Dirk Nowitzki.

V Philadelphii je zmaga ostala doma. Moštvo 76ers je s 86:84 premagalo ekipo Charlotte Bobcats, mož odločitve pa je bil Lou Williams, ki je 3,1 sekunde pred zvokom sirene prispeval koš. Zmago Philadelphie pa je s klopi moral spremljati slovenski košarkar Nesterović.
S klopi je dogajanje spremljal tudi reprezentant Brezec, ki je očitno še vedno prilepljen na klop ter ima sila skromno minutažo. V majici Toronta je trikrat šel pod obroče, nazadnje 23. oktobra. Njegovo moštvo Toronto Raptors je v gosteh pri Utah Jazz izgubilo z 91:104.
Košarkarji Washington Wizzards so premagali ekipo Cleveland Cavaliers s 108:91, čeprav za to moštvo igra aktualni MVP prvenstva NBA LeBron James, ki je bil najboljši strelec tekme s 34 točkami in devetimi podajami, a je v četrti četrtini prispeval le šest točk. Skupaj je iz igre metal 12:20 ter zadel tri trojke iz sedmih poskusov. V majici Wizzards se je izkazal Antawn Jamison, ki je za zmago domačih dal 31 točk in 10 skokov v svojem debiju sezone. Moštvo iz prestolnice je tako prekinilo črni niz šestih porazov. Konjeniki so igrali brez poškodovanega zvezdnika Shaquilla O'Nealea, velike poletne pridobitve, in Andersona Varejaa.
Na vrhu ligaške lestvice se je moštvo Atlanta Hawks po zmagi nad Miami Heat (105:90) z najboljšim izkupičkom izenačilo z moštvom Phoenix Suns, za katere igra slovenski reprezentant Goran Dragić. Za zmagovito Atlanto, ki je neporažena zadnjih šest tekem, je že drugo tekmo zapored zablestel Joe Johnson, ki je v mrežico nasprotnega moštva nasul 30 točk, Josh Smith pa je dodal 16 točk, 14 skokov in sedem podaj.
Razred zase je bil Nemec v dresu moštva Dallas Mavericks, ki je po podaljšku z 99:94 premagal San Antonio Spurs. Dirk Nowitzki je 11 točk dosegel v podaljšku, skupno pa je v statistiko tekme vpisal 41 točk, kar je njegov najboljši dosežek v tej sezoni. Mlin na vodo Dallasa so tudi ranjenci v vrstah Ostrog, ki so zabeležile že četrti zaporedni poraz v gosteh. San Antonio je bil brez Francoza Tonyja Parkerja, ki ga muči poškodovani gleženj, v prvi četrtini pa je zaradi bolečin v dimljah parket zapustil Argentinec Manu Ginobili.