Briancon zmagovalec poletne lige

Foto: Žurnal24 Ildar Rahmatuljin se je z Olimpijine klopi preselil k mariborskemu Stavbarju. Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24
Zmagovalci poletne lige Rudi Hiti na Bledu so hokejisti francoskega Briancona. V obračunu neporaženih ekip so s 3 : 0 (1 : 0, 0 : 0, 2 : 0) ugnali slovenske prvake ZM Olimpijo.

Tekma je bila za oboje zadnja na turnirju, hkrati pa odločilna, saj je zmagovalcu prinesla tudi prvo mesto na turnirju. Francozi so povedli po vsega 16 sekundah, ko je Klemna Mohoriča, ki je tokrat dobil priložnost namesto Alexa Westlunda, premagal Francois Dufour, kar je bil tudi izzid prve tretjine. Slovenski prvaki so odločneje stopili v drugi del, a ne dovolj, da bi premagali francoskega vratarja. Najlepšo priložnost je zapravil Greg Kuznik. V tretji minuti zadnjega dela je Briancon dosegel še drugi gol, Milovanovič pa je po podaji Eda Terglava v igri z igralcem več v 49. minuti postavil končni izid ter Francozom zagotovil zmago na poletni ligi 2007.

Veliki derbi pripadel Olimpiji

Tekma drugega kroga poletne lige na Bledu je postregla z velikim slovenskim derbijem med ZM Olimpijo in Acroni Jesenicami. Ljubljančani so železarje premagali s 4 : 3 (0 : 0, 1 : 3, 3 : 0). Za Jeseničane so zadeli Miha Rebolj (28.), Uroš Vidmar (29.) in Dejan Varl (37.), za ZM Olimpijo pa Brendan Yarema (33.), Egon Murič (45.) in dvakrat Ryan Jardine (48. in 52.).

Slovenski derbi na poletni ligi je odprl zvezdnik NHL Anže Kopitar. © Saša Despot