Budućnost raztrgana v zmajevih krempljih

Ljubljanski košarkarji so proti znanim tekmecem dosegli pomembno zmago v boju za napredovanje.

Košarkarji Cedevite Olimpije so dosegli deseto zmago v nizu v vseh tekmovanjih. Zadnji poraz so doživeli konec januarja prav proti današnjemu nasprotniku v 14. kolu evropskega pokala. Današnja zmaga proti Budućnosti (92:78) je hkrati tretja zaporedna v evropskem tekmovanju.

Ne marata se Luka napadel enega največjih zvezdnikov lige, ločili so ju šele soigralci

Cedevita Olimpija je suvereno in zasluženo prišla do dveh točk. Prvo občutnejšo prednost si je priigrala sredi druge četrtine, na začetku drugega polčasa je imela že 22 točk naskoka (59:37), razen nekaj slabših minut v tretjem delu igre pa je bila njena predstava konstantna in zbrana do zadnjih trenutkov.

Glavni junak zmage je bil Alen Omić, ki je dosegel 19 točk in zbral osem skokov ter v zadnji minuti dvoboja odšel s parketa ob glasnih aplavzih približno 2.500 gledalcev v Stožicah. V 22 minutah ni zgrešil meta na koš, na koncu pa je zadel celo trojko (8:8) za statistični indeks 29.

Kapetan Jaka Blažič je dosegel štiri točke več od Omića (met iz igre 8:17) in zbral šest skokov, Yogi Ferrell je vknjižil 18 točk (trojke 4:7), enajst Zoran Dragić (6 skokov) in deset Jacob Pullen.