Čančar se v drugem delu ni več pojavil na parketu

Slovenski košarkar ni bil pretirano razpoložen ob zmagi svojega moštva nad Portland Trail Blazers.

Košarkarji Denver Nuggets so v severnoameriški ligi NBA zmagali proti Portland Trail Blazers s 121:120 in prekinili niz treh zaporednih porazov. Odločilno trojko je sekundo pred koncem zadel Jamal Murray.

Slovenski reprezentant Vlatko Čančar je na parketu prebil 6:34 minute, v statistiko pa vpisal en skok in dve podaji.

Trener Denverja Mike Malone v drugem polčasu Čančarja ni več poslal v igro, njegovi varovanci pa so po preobratu v zadnji četrtini dvoboj dobili.

Za zmago sta bila najbolj zaslužna Nikola Jokić in Murray. Prvi je dosegel 33 točk ter ob tem zbral še deset skokov ter devet podaj. Murray je dvoboj končal z 21 točkami in osmimi asistencami.

Odločilno trojko je 25-letni Kanadčan zadel vsega 0,9 sekunde pred koncem, potem ko je osem sekund pred tem za vodstvo Portlanda za tri točke zadel Damian Lillard (40 točk).

Portland je v zadnji četrtini vodil za 11 točk, a se je z delnim izidom 14:2 Denver priključil. Do konca sta se nato moštvi ves čas izmenjavali v vodstvu, več sreče pa so imela zlata zrna. Ta so zabeležila 15. zmago v sezoni in ob desetih porazih trenutno zasedajo četrto mesto zahodne konference. Na vrhu so New Orleans Pelicans (16-8).

Portland (13-12) je osmi, tik za Dallas Mavericks (13:11), ki jih s slovenskim asom Luko Dončićem v noči na soboto čaka zahteven obračun proti Milwaukee Bucks (18-6).

Foto: Profimedia Bam Adebayo Ponoči sta bili v NBA še dve tekmi. Miami Heat (12-14) so na domačem parketu premagali Los Angeles Clippers (14-13) s 115:110. Bam Adebayo je za vročico dosegel 31 točk ob desetih skokih, Jimmy Butler je prispeval 26 točk. Pri Clippers je bil z 29 točkami najbolj razpoložen Paul George.

Dvoboj začelja na zahodu je pripadel San Antoniu. Spurs (7-18) so bili doma s 118:109 boljši od Houston Rockets (7-18). Keldon Johnson je pri domačih dosegel 32 točk, Tre Jones 26, pri raketah pa je bil najbolj razpoložen Jabari Smith s 23 točkami.