Čančar stopil v velike čevlje

Slovenski reprezentant je ob odsotnosti poškodovanih soigralcev spet dobil priložnost v začetni peterki Denverja.

Košarkarji Minnesote Timberwolves so v severnoameriški ligi NBA doma s 128:98 porazili oslabljeni Denver Nuggets, za katere niso igrali poškodovani srbski zvezdnik Nikola Jokić in še trije člani začetne peterke. V njej je bil zato tokrat slovenski reprezentant Vlatko Čančar in je v 29 minutah dosegel šest točk, pet skokov in tri podaje.

Poleg Jokića, ki je bil dvakrat zapored najkoristnejši igralec rednega dela lige, so manjkali še Jamal Murray, Aaron Gordon in Kentavious Caldwell-Pope, prav tako zaradi poškodb. Michael Porter Jr., edini preostali član prve peterke, je bil prvi strelec poraženih gostov z 22 točkami. Na drugi strani je D'Angelo Russell 14 od svojih 18 točk zabeležil v prvi četrtini in temu dodal 10 podaj, 20 točk je vpisal Anthony Edwards.

Denver je padel na drugo mesto v celotni ligi, prva ekipa zahodnega dela ima on 37 zmagah sedaj poraz več od Bostona, vodilne ekipe vzhodnega dela NBA.

Dallas v središču Potres v ligi NBA, zgodovinski prestop, ki bo premešal karte

V New Yorku so Knicks po odlični zadnji četrtini, dobili so jo z 32:18, premagali Philadelphio 76ers s 108:97. Jalen Brunson je končal z 21 točkami, sedmimi podajami in petimi skoki, vendar je zadel le šest od 16 metov, osem od 19 poskusov pa je skozi obroč spravil Julius Randle za 24 točk, devet skokov in sedem podaj. Tudi Joel Embiid je imel slab strelski večer v ekipi 76ers, s šestimi zadetimi metih iz 16 poskusov iz igre je prišel do 31 točk, 14 skokov, zgrešil pa je le enega od 19 prostih metov.

Odlična predstava Čančar jih je nasmejal do solz: "Ker sem najslabši ..."

Brez poškodovanega Jaja Moranta ekipi Memphis Grizzlies ni uspelo zadržati vodstva do konca in je izgubila dvoboj s 103:106 proti Toronto Raptors. Še proti koncu tretje četrtine so domači vodili za 15 točk, potem pa so gostje z delnim izidom 40:22 prišli do zmage. Sedem od osmih igralcev Toronta, ki so stopili na parket, je doseglo med 10 in 19 točk.

Začetna peterka Cleveland Cavaliers je imela 58,7 odstotni met iz igre in zato Indiana Pacers niso imeli nobenih možnosti za zmago, bilo je 122:103. Donovan Mitchell (19 točk) je bil edini član prve postave zmagovalcev, ki je imel maj kot petdeset odstotno uspešnost metov. New Orleans Pelicans so Sacramento Kings odpravili kar s 136:104.