Caroline, zapri usta kritikom!

Foto: Žurnal24 Pravi, da je zasluženo številka 1. V Melbournu lahko to dokaže. (Foto: Reuters)
Prva nosilka OP Avstralije, ki se v Melbournu začenja v ponedeljek, je Danka Caroline Wozniacki, a prva igralka lestvice WTA sezone ni začela najbolje in sploh ne sodi v ožji krog favoritinj.
Oglej si celoten članek
Sezono 2010 je Caroline Wozniacki končala na prvem mestu lestvice WTA (dobila je štiri od zadnjih šestih turnirjev leta). Če bi bili poškodovani sestri Serena in Venus Williams, bi bilo temu morda drugače. Novo sezono pa vselej nasmejana Danka ni odprla najbolje. Najprej je gladko izgubila dva ekshibicijska dvoboja – proti Veri Zvonarjovi in Kim Clijsters, nakar je na WTA turnirju v Sydneyu klonila že v prvem kolu. Zanjo je bila usodna Slovakinja Dominika Cibulkova, s katero bi se utegnili srečati že v enem od uvodnih kol v Melbournu. Wozniackijeva zatrjuje, da je ti porazi niso iztirili in so le posledica začetka sezone. »Do Melbourna bom že prava. Sem dovolj samozavestna. Dobro se počutim. Gotovo bom imela dober turnir.« 
Uspeh na OP Avstralije ji privošči tudi legendarna Martina Navratilova, češ da naj se končajo ti čudni časi v ženskem tenisu, ko številka 1 na lestvici ne zmaguje na velikih turnirjih. S tem je Navratilova ciljala na Dinaro Safino, ki je bila pred časom tako dolgo prva, pa čeprav je pogosto pogorela na grand slamu. 
»Rada igram v Melbournu. Tukaj je lepo začeti sezono. Všeč mi je mesto in atmosfera,« je ob pirhodu v Melbourne razlagala Wozniackijeva. Kaj pa cilji? »Počutim se dobro, a ne vem, kako daleč lahko pridem. A tako kot na vsakem turnirju, si tudi na tem želim končne zmage. To bom skušala tudi tukaj. A grem lepo dvoboj za dvobojem. Na turnirju je veliko dobrih igralk.« In to so … gotovo Zvonarjova, ki je Wozniackijevo izločila v polfinalu zadnjega OP ZDA, pa lani vselej zanesljiva Clijstersova, počasi se vrača Rusinja Marija Šarapova, za presenečenje pa naj bi poskrbeli domačinka Sam Stousur in Kitajka Li Na, ki je sezono začela zelo dobro. »Želim si sestaviti dobro igro, želim, da se mi vse poklopi in potem lahko premaga katerokoli punco,« je sklenila 20-letna Caroline.

Zadnjih pet zmagovalk Melbourna:
2010: S. Williams
2009: S. Williams
2008: M. Šarapova
2007: S. Williams
2006: A. Mouresmo

Sezono 2010 je Caroline Wozniacki končala na prvem mestu lestvice WTA (dobila je štiri od zadnjih šestih turnirjev leta). A če ne bi bili poškodovani sestri Serena in Venus Williams, bi bilo morda drugače. Novo sezono pa vselej nasmejana Danka ni odprla najbolje. Najprej je gladko izgubila dva ekshibicijska dvoboja – proti Rusinji Veri Zvonarjevi in Belgijki Kim Clijsters, nakar je na WTA-turnirju v Sydneyju klonila že v prvem kolu. Zanjo je bila usodna Slovakinja Dominika Cibulkova, s katero se utegne srečati že v enem od uvodnih kol Melbourna. Caroline zatrjuje, da je ti porazi niso iztirili. "Do Melbourna bom že prava. Dovolj sem samozavestna in dobro se počutim. Gotovo bom imela dober turnir." V prvem kolu v ponedeljek (zgodaj zjutraj po srednjeevropskem času) igra z Gisele Dulko.

Foto: Žurnal24

Uspeh na OP Avstralije ji privošči tudi legendarna češka tenisačica Martina Navratilova, češ da naj se končajo ti čudni časi v ženskem tenisu, ko številka 1 na lestvici ne zmaguje na velikih turnirjih. S tem je Navratilova ciljala na Dinaro Safino, ki je bila pred časom tako dolgo prva, pa čeprav je pogosto pogorela na grand slamu. Caroline je namreč še brez grand slama, lani se pravzaprav ni uvrstila niti v en finale enega od štirih največjih turnirjev. "Ne čutim, da bi morala komurkoli kaj dokazovati. Številka ena nisem postala zgolj z zmagami na nepomembnih turnirjih. Sem dobra igralka. Imela sem dobre rezultate. Lani sem zmagala na šestih turnirjih."

"Če igram sproščeno, igram svoj najboljši tenis v karieri. Včasih sem preveč razmišljala, preveč sem se obremenjevala z napakami," pred prvim kolom grand slama pravi Zvonarjeva. Bodoča gospa Vujačić pa takole: "Poznam svoje prednosti in vem, kaj so moje slabosti. Če jih odpravim, lahko pridem daleč."

"Rada igram v Melbournu. Tukaj je lepo začeti sezono. Všeč mi je mesto in atmosfera," je ob prihodu v Melbourne razlagala Wozniackijeva. Kaj pa cilji? "Počutim se dobro, a ne vem, kako daleč lahko pridem. A tako kot na vsakem turnirju si tudi na tem želim končne zmage. To bom poskušala tudi tukaj. A grem lepo dvoboj za dvobojem. Na turnirju je veliko dobrih igralk." In to so … gotovo Zvonarjeva, ki je Wozniackijevo izločila v polfinalu zadnjega OP ZDA, pa lani vselej zanesljiva Clijstersova, počasi se vrača Rusinja Marija Šarapova, za presenečenje pa naj bi poskrbeli domačinka Sam Stousur in Kitajka Li Na, ki je sezono začela zelo dobro. Tukaj sta še povratnica po lažji poškodbi Američanka Venus Williams in v Melbournu vselej odlična Belgijka Justine Henin. "Želim si sestaviti dobro igro, želim, da se mi vse poklopi in potem lahko premagam katerokoli dekle," je sklenila 20-letna Caroline. Naj se že začne 99. Australian Open!

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.