Cavaliers najboljši po rednem delu

Foto: Žurnal24 Kavalirji bodo imeli v finalu, če se seveda tja uvrstijo, prednost domačega igri Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24
Cleveland si je navkljub porazu že zagotovil prvo mesto po rednem delu in prednost domačega igrišča vse do finala, saj so v Staples Centru izgubili tudi Los Angeles Lakersi.

Boston je v zadnji četrtini zapravil 22 točk prednosti iz tretjega dela igre oziroma 17 točk, kolikor je imel naskoka pred zadnjimi dvanajstimi minutami. Na krilih najboljšega igralca lige LeBrona Jamesa je Cleveland dobri dve minuti pred zaključkom prvič na tekmi povedel s 104:103. Toda druščina iz Bostona je nato le zmogla toliko zbranosti, da je s prostih metov, predvsem pa po trojki Raya Allena 47 sekund pred iztekom časa, pokorila najboljšo ekipo lige.

Manu Ginobili stopnjuje svojo odlično formo ravno ob pravem času. Do nove zmage in vozovnice v končnico je popeljal svoje San Antonio Spurs, ki so bili tokrat s 100:81 boljši od Los Angeles Lakers Saše Vujačića. Slednji je na parketu prebil nekaj več kot šest minut, pri tem pa zgrešil tri mete iz igre. Pri jezernikih se je tokrat izkazal Pau Gasol, ki je dosegel 32 točk, drugi zvezdnik mesta Los Angeles Kobe Bryant pa se je tokrat ustavil pri številki 22.

"Neverjetna zmaga," je takoj po tekmi izjavil Ginobili. "Pred dvema mesecema si niti v sanjah ne bi predstavljal, da lahko jezernike premagamo z 19 točkami razlike."

Igrišče so sklonjenih glav zapustili tudi košarkarji Toronto Raptors, od katerih so bili tokrat boljši Golden State Warriors. Radoslav Nesterović je tokratni poraz svojih soigralcev pospremil zgolj s klopi. Tekma je sicer minila v znamenju izjemnih osebnih dosežkov, saj so kar trije igralci dosegli dvojne točke, najboljši strelec tekme pa je bil Chris Bosh z 42 točkami.