Cedevita Olimpija končno prekinila serijo porazov

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 19. krogu lige Aba premagali FMP s 86:79 (27:24, 47:37, 67:53).

Košarkarji Cedevite Olimpije so vpisali trinajsto zmago v osemnajstih tekmah v ligi Aba. S tem so prekinili serijo treh porazov in lahko z optimizmom pričakujejo nadaljevanje tekmovanja v začetku marca.

Naslednji teden Ljubljančane čaka pokal Spar, najprej četrtfinale in nato verjetno še zaključni turnir v Mariboru, zadnji teden v februarju pa je rezerviran za kvalifikacije reprezentanc za svetovno prvenstvo.

Naslednjo tekmo v ligi Aba bo Cedevita Olimpija igrala 4. marca v Stožicah proti Igokeji, 8. marca pa jo v evropskem pokalu doma čaka Panevežys iz Litve.

Cedevita Olimpija je v Beogradu zasluženo prišla do zmage, saj je vodila večji del tekme in nadzorovala potek dogodkov na parketu. Nekaj minut krize je imela le v zadnji četrtini, ko je po vodstvu 73:55 dovolila FMP, da se je štiri minute pred koncem približal na manj kot deset točk (78:69).

Yogi Ferrell (17 točk, 6 podaj, 5 skokov) je v zaključku tekme Ljubljančane mirno pripeljal do zmage s 86:79, kar je za dve točki več, kot so Srbi zmagali v Ljubljani.

Karlo Matković (16 točk, met 7:9) in Zoran Dragić (13 točk, 11 skokov) nista sodelovala v končnici, saj sta s petimi osebnimi obsedela na klopi, 14 točk pa je dosegel Edo Murić (trojke 3:6).

* Dvorana FMP, gledalcev 1000, sodniki: Belošević (Srbija), Nedović (Slovenija), Koljenšić (Črna gora).
* FMP: Beech 9, Moore 19 (5:6), Pavičević 5 (1:5), Stepanović 9 (1:1), Šaranović 2, Simović 4, Izundu 5 (1:2), Janković 2 (2:2), Jenkins 8 (3:3), Manojlović 1 (1:2), Valinskas 15 (3:3).
* Cedevita Olimpija: Ferrell 17 (2:2), Radović 2, Alibegović 6, Murić 14 (1:2), Adams 10 (6:6), Matković 16 (2:2), Omić 8, Dragić 13 (2:2).
* Prosti meti: FMP 17:24, Cedevita Olimpija 13:14.
* Met za tri točke: FMP 8:21 (Beech 3, Moore 2, Stepanović, Jenkins), Cedevita Olimpija 7:27 (Ferrell 3, Murić 3, Dragić).
* Osebne napake: FMP 23, Cedevita Olimpija 30.
* Pet osebnih: Matković (33.), Dragić (38.), Izundu (39.),