Cedevita Olimpija še drugič poražena

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 2. krogu evropskega pokala (skupina C) izgubili z Unicsom iz Kazana s 67:80 (15:12, 35:38, 60:55).

Košarkarji Cedevite Olimpije so v drugem nastopu v evropskem pokalu doživeli drugi poraz. Na gostovanju pri ruskem Unicsu v Kazanu so izgubili s 67:80.

Ljubljančani so morali v prvem krogu doma priznati premoč turški Darušafaki, naslednji teden pa jih čaka še eno gostovanje, in sicer pri Brescii v Italiji.

Po dveh krogih je Cedevita Olimpija edina ekipa v skupini C brez zmage. V prvem delu predtekmovanja jo čaka osem tekem, cilj zeleno-oranžnih iz Stožic pa je osvojitev enega od prvih štirih mest v skupini, ki vodijo v drugi del tekmovanja.

Varovanci trenerja Slavena Rimca so se v uvodnih dveh krogih pomerili z nekdanjima zmagovalcema evropskega pokala (Darušafaka je slavila 2017, Unics 2011) in verjetno najmočnejšima ekipama v skupini, ki odkrito ciljata na finale tega tekmovanja oziroma uvrstitev v evroligo v prihodnji sezoni. Oba sta v preteklih letih že nastopala v najelitnejšem evropskem klubskem tekmovanju; Turki v pretekli sezoni, Rusi pa 2016/17.

Čeprav imajo Ljubljančani na svojem računu dve ničli, pa ti ne kažeta prave slike na uvodnih tekmah. Prvo so izgubili, ker se s tekmecem niso znali enakovredno kosati pod obročema, tokrat pa so igrišče zapustili sklonjenih glav zavoljo slabe obrambe v zadnji četrtini, ki so jo izgubili s 7:25.

Cedevita Olimpija je po delnem izidu 23:7 v 27. minuti vodila z 58:45. Do konca tretje četrtine je zmogla le še dve točki, v zadnji četrtini pa sta odpovedala tako njena obramba kot napad. Domačinom, ki so v prvih desetih minutah dosegli 12 točk, v tretji četrtini pa 17, so v zadnjih trinajstih minutah prepustili kar 35 točk, tako da so ti v 38. minuti povedli s 73:65 in prišli do zanesljive zmage.

Pri Ljubljančanih je v igro vstopilo deset igralcev, razen Maika Zirbesa so se vsi vpisali med strelce, najučinkovitejša pa sta bila Marko Simonović s 13 točkami (met iz igre 4:9, 5 skokov) in Ryan Boatright, ki jih je dosegel enajst (met iz igre 4:13).

* Dvorana Kazan, gledalcev 3500, sodniki: Rižik (Ukrajina), Trawicki (Poljska), Sukys (Litva).
* Unics Kazan: Sergejev 7 (1:2), Morgan 6, McCollum 11 (5:8), Tyus 13 (3:4), Klimenko 2, Smith 21, Mantzaris 2, Kolesnikov 9, Kaimakoglou 9 (3:4).
* Cedevita Olimpija: Krušlin 9, Boatright 11 (1:1), Hopkins 3, Murić 9 (0:1), Miller-McIntyre 7 (0:1), Blažič 9, Stipanović 6 (0:2), Simonović 13 (4:5).
* Prosti meti: Unics Kazan 12:18, Cedevita Olimpija 5:10.
* Met za tri točke: Unics Kazan 8:23 (Kolesnikov 3, Smith 3, Sergejev 2), Cedevita Olimpija 10:24 (Krušlin 3, Boatright 2, Simonović, Miller-McIntyre, Blažič, Hopkins).
* Osebne napake: Unics Kazan 18, Cedevita Olimpija 21.