Četrti zaporedni poraz Reala

Foto: Žurnal24 David Villa
Valencia je po porazu proti Villarrealu v predzadnjem kolu La lige tudi teoretično ostala brez možnosti za uvrstitev v Ligo prvakov. Barcelona je izgubila proti Osasuni, Real Madrid pa proti Mallorci.
Oglej si celoten članek

Italijan Fabio Cannavaro je v svoji zadnji domači tekmi v dresu madridskega Reala doživel hladen tuš. Beli balet je pred domačimi navijači z 1:3 klonil proti Mallorci. Čeprav tekma ni odločala o ničemer, pa so nogometaši Reala iz Madrida svoje gledalce pustili na cedilu, ti pa so nogometaše "nagradili" z žaljivkami in žvižgi.  Proti deveti Mallorci so sicer povedli. V 19. minuti je Rafael Van der Vaart izvajal prosti strel. Nizozemec je žogo poslal na prvo vratnico, kjer je bil najvišji Gonzalo Higuan in žogo za domače vodstvo poslal za hrbet Moye. Vodstvo gostiteljev je trajalo vsega osem minut, ko je Arango žogo poslal v mrežo pod Ikerjem Casillasom. 1:1 je bil tudi izid polčasa. V 56. minuti je z igrišča odšel Fabio Cannavaro, ki zapušča Madrid in se vrača v Juventus. Štiri minute po menjavi Italijana je Mallorco v vodstvo popeljal Cleber Santana, ki je preigral domačo obrambo in samostojno akcijo zaključil s strelom v levi zgornji kot. Končnih 3:1 za Mallorco je v 73. minuti postavil rezervist Keita, ki je žogo z močnim strelom poslal pod prečko Casillasa. To je že četrti zaporedni poraz Reala.

V španski La ligi je Barcelona že v prejšnjem kolu tudi uradno osvojila naslov prvaka. V predzadjem kolu so bile oči ljubiteljev nogometa tako uprte predvsem v ekipe, ki se borijo bodisi za obstanek bodisi za uvrstitev v evropska tekmovanja. Derbi kola je bil odigran na stadionu El Madrigal, kjer domače tekme igrajo nogometaši Villarreala. V neposrednem boju za Ligo prvakov so gostili Valencio in jo ugnali s 3:1. Netopirji so tako tudi teoretično ostali brez uvrstitve v Ligo prvakov. Zaradi tega se klubu verjetno obetajo hudi časi, saj finančne stanje Valencie ni rožnato. Tudi rumena podmornica kljub zmagi ostaja pred vrati raja, saj sta se zmage veselila tudi Atletico Madrid in Sevilla, ki tako še vedno držita tretje in četrto mesto. Omeniti velja izjemen dosežek Diega Forlana. Napadalec Atletica je Athletic Bilbau v le 14 minuth zabil klasični hat-trick.

Barcelona očitno varčuje z močmi za sredin finale Lige prvakov proti Manchester Unitedu. Katalonci so namreč izgubili že drugo kolo zapored, tokrat jih je z 0:1 ugnala Osasuna. Iz prve lige sta že izpadla Numancia in Recreativo.

La liga, 37. kolo:


Athletic Bilbao : Atletico Madrid 1:4 (0:0)
Etxeita (68); Raul Garcia (59), Forlan (73, 77, 87/11-m)

Barcelona : Osasuna 0:1 (0:1)
Pandiani 26

Getafe : Numancia 1:0 (0:0)
Soldado (60)

Malaga : Betis 1:1 (0:1)
Luque (80); Edu (43)
Iliča (Betis) ni bilo v ekipi.

Valladolid : Sporting Gijon 1:2 (0:1)
Gonzalez (69); Camacho (43), Bilić (78)

Recreativo : Racing Santander 0:1 (0:0)
Žigić (65)

Sevilla : Deportivo 1:0 (0:0)
Perotti (90)

Almeria : Espanyol 0:3 (0:1)
Alonso (26, 71), Coro (90)

Villarreal : Valencia 3:1 (2:1)
Llorente (15, 31), Cani (67); Villa (41)

Real Madrid : Mallorca 1:3 (1:1)
Higuaín (19); Arango (27), Santana (60), Keita (73)

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.