Chelsea po novem spodrsljaju izgublja priključek z vodilnima

Liverpool slavil, Chelsea le remiziral.

Nogometaše Liverpoola in Chelseaja po 17. krogu angleškega državnega prvenstva na lestvici zdaj ločijo tri točke. Drugouvrščeni Liverpool je namreč doma z 2:1 premagal Newcastle, tretji Chelsea pa je na domači zelenici le remiziral proti Evertonu (1:1).

Na lestvici so se tako razmerja med glavnimi tremi kandidati za naslov nekoliko spremenila. Vodilni Manchester City, ki je v torek Leeds odpravil kar s 7:0, ima na vrhu 41 točk, drugi Liverpool 40, tretji Chelsea pa 37.

Rdeči iz mesta Beatlov so se na današnji tekmi že v sedmi minuti znašli v zaostanku, potem ko je za predzadnje moštvo angleške lige zadel Jonjo Shelvey. V nadaljevanju so prevladovali domači nogometaši in že do polčasa dosegli dva zadetka. V 21. minuti je bil uspešen Diogo Jota, štiri minute kasneje pa je zadel še Mohamed Salah. V drugem delu je zmago tri minute pred koncem potrdil Trent Alexander-Arnold. O razmerju moči na igrišču pričajo tudi streli proti vratom v korist domačih (19:4).

Podobno prevlado (23-5) je imel na zelenici tudi Chelsea, si pripravil precej več priložnosti, osvojil pa vsega točko. Everton se je na Stamford Bridgeu dobro branil, nato pa vendarle klonil, ko je v 70. minuti zadel Mason Mount. Le štiri minute kasneje pa je po prekinitvi izenačil Jarrad Branthwaite za delitev točk.

V tem krogu je vodstvo tekmovanja zaradi vse večjega števila okužb z novim koronavirusom med angleškimi prvoligaši prestavilo tri obračune, in sicer Brentford - Manchester United, Burnley - Watford in Leicester - Tottenham. Tudi konec tedna bo v 18. krogu predvidoma le pet od desetih obračunov.