Chelsea: remi, kartoni, 11-metrovki

Foto: Žurnal24 Chelsea - Aston Villa 3:3 Foto: Žurnal24 Liverpool : Bolton 2:1 Foto: Žurnal24 Liverpool : Bolton 2:1 Foto: Žurnal24 Liverpool : Bolton 2:1 Foto: Žurnal24 Liverpool : Bolton 2:1 Foto: Žurnal24 Liverpool : Bolton 2:1 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Anderson in James Morrison Foto: Žurnal24 Wayne Rooney in Graham Dorrans Foto: Žurnal24 Wane Rooney Foto: Žurnal24 Tottenham : Fulham 1:0 Foto: Žurnal24 Tottenham : Fulham 1:0 Foto: Žurnal24 Liverpool : Bolton 2:1 Foto: Žurnal24 Wayne Rooney Foto: Žurnal24 Rio Ferdinand in Javier Hernandez Foto: Žurnal24 Wayne Rooney Foto: Žurnal24 Javier Hernandez Foto: Žurnal24 Javier Hernandez Foto: Žurnal24 Javier Hernandez Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Javier Hernandez s soigralci Foto: Žurnal24 Rio Ferdinand in Chris Brunt Foto: Žurnal24 Gray Neville in Graham Dorrans Foto: Žurnal24 Wayne Rooney in Youssouf Mulumba Foto: Žurnal24 Chelsea - Aston Villa 3:3 Foto: Žurnal24 Chelsea - Aston Villa 3:3 Foto: Žurnal24 Chelsea - Aston Villa 3:3 Foto: Žurnal24 Chelsea - Aston Villa 3:3
Arsenal je na novega leta dan s 3:0 porazil Birmingham. Tri točke sta v 21. kolu vpisala tudi Manchester United in Manchester City. V nedeljo pa nov spodrsljal Chelseaja - le remi 3:3 z Aston Villo.

Devet rumenih kartonov, dve enajstmetrovki in šest zadetkov. Vse na eni sami tekmi - na Stamford Bridgu, kjer se je domači Chelsea spet opekel. Remi 3:3 proti Aston Villi za zapravljivo ekipo iz Londona ne more biti dovolj. Villa je v 47. prek Emila Heskeyja povedla z 2:1, nakar so domači v zadnjih petih minutah zadeli dvakrat za vodstvo 3:2. A tekme še ni bilo konec: v sodnikovem podaljšku je po napaki modrih v obrambi Ciaran Clark zadel za končnih 3:3. Z le točko Chelsea ostaja peti na lestvici Premier League. "Zelo sem razočaran, saj smo v drugem polčasu garali, da smo se vrnili po zaostanku. Odlično smo igrali. Zadeli smo za 3:2, mislili smo, da je tekme konec. Morali bi biti osredotočeti do konca, v sodnikovem podaljšku sploh nismo igrali," je po bolečem remiju moraliziral trener Chelseaja, Carlo Ancelotti.

Arsenal gladko
Arsenal
je iz Birminghama odšel s tistim, s čimer si je želel. Z vsemi tremi točkami. Topničarji pri modrih niso imeli težav, za tri točke pa sta poskrbela Robin Van Persie, ki je mrežo domačih načel že v 13. minuti tekme, in Samir Nasri. 23-letnik je v 58. minuti zabil za 2:0 in tako zabil še svoj deveti gol letos. Delo je ''dokončal'' kar branilec Birminghama Roger Johnson, ki je 25 minut do konca tekme žogo pospravil v lastno mrežo. To je bila še 12. zmaga Arsenala v letošnji sezoni angleškega državnega prvenstva.

Bale znova junak Spursov

Gareth Bale, ki smo mu mesto v najboljši enajsterici leta 2010 namenili tudi športni novinarji Žurnala24, je tudi tokrat pokazal, koliko velja. Z golom v 42. minuti tekme je Valižan je izkoristil svoj občutek za žogo in bombo Rafaela van der Vaarta, ki je izvajal prosti strel s kakšnih 40 metrov, z glavo preusmeril v mrežo nemočnega vratarja Fulhama Marka Schwarzerja. To je bil še sedmi zadetek Balea v letošnji sezoni Premier League.

Potem ko so po porazu na zadnji tekmi Liverpoola proti Wolverhamptonu (0:1) navijači redsev že mahali z napisi ''Rafa, vrni se'', je mir med navijači in trenerjem Royjem Hodgsonom, ki so mu dnevi na zahodu Anglije šteti, zagotovil Joe Cole, ki je zmago domačih pristreljal v sodnikovem podaljšku. Liverpool se je dolgo časa mučil proti Boltonu, ki je bil pred 21. kolom na šestem mestu. Wanderersi so prvi zatresli mrežo na Anfieldu. V 43. minuti se je med strelce vpisal Kevin Davies. Na začetku drugega polčasa je po lepi akciji in podaji Stevena Gerrarda fantastično zadel španski reprezentant Fernando Torres in izenačil na 1:1. Kot že rečeno, je zmago varovancev Hodgsona v zadnjih minutah tekme pristreljal Joe Cole.

Manchester City si želi 17-letnika iz Anderlechta Romeluja Lukakuja, za katerega naj bi bil pripravljen plačati 18 milijonov funtov ali slabih 21 milijonov evrov, poroča Daily Mail. Za mladca naj bi bila zainteresirana tudi Real in Chelsea.

Rooney zabil po marcu 2010
Vodilni Manchester United je iztržil zmago z 2:1 pri West Bromwich Albionu. Za United sta zadela Wayne Rooney, ki je po strelu z glavo dosegel svoj prvi klubski gol iz igre po lanskem marcu, in rezervist Javier Hernandez. Za domače pa je tolažnili zadetek prispeval James Morrison, ki pa je v mrežo Tomasa Kuszczaka pospravil pravi evrogol. WBA je z zgrešeno enajstmetrovko Petra Odemwingieja v 63. minuti zamudil priložnost za vodstvo, vragov pa ni premagal že vse od leta 1984. Eden izmed junakov Man Uniteda Rooney se je poškodoval (gleženj) v zadnjem delu igre, z zelenic pa naj bi bil po prvih ocenah odsoten 14 dni.