City premagal Arsenal v tekmi za prvo mesto

Topničarji imajo sicer še vedno tekmo v dobrem.

V angleški nogometni ligi je bila v Londonu na sporedu zaostala tekma 12. kroga med Arsenalom in Manchester Cityjem. Derbi vodilnih ekip so s 3:1 dobili gosti, ki so se s topničarji zdaj točkovno izenačili na lestvici, zaradi boljše razlike v danih in prejetih zadetkih pa jih na prvem mestu tudi prehiteli. Ima pa Arsenal še vedno tekmo manj.

Gosti so povedli v 24. minuti, ko je Takehiro Tomiyasu slabo podal žogo vratarju Aaronu Ramsdalu, Kevin de Bruyne je žogo prestregel in jo prek vratarja poslal v mrežo. Pred tem je imel veliko priložnost Arsenal, Eddie Nketiah z glavo ni izkoristil natančne podaje Oleksandra Zinčenka.

Bukayo Saka je v 42. minuti izkoristil enajstmetrovko za izenačenje, potem ko je vratar Ederson zrušil Nketiaha.

Tekmo sta odločila gola Jacka Grealisha v 72. in Erlinga Haalanda, ta je dosegel že 26. gol v sezoni, deset minut pozneje.

Arsenal že na tretji zaporedni tekmi ni zmagal.