Črnogorci zadali dva udarca Slovencem

Sobotni tekmi regionalne košarkarske lige slovenskima ekipama nista prinesli uspeha.

Košarkarji Cedevite Olimpije so proti Budućnosti doživeli drugi poraz na zadnjih treh tekmah v ligi Aba (93:80). Z zadnjih dveh gostovanj v Zadru in Podgorici so se vrnili z minusom 51 točk, vmes pa so v Stožicah premagali Crveno zvezdo.

Za Ljubljančane je bil to hkrati tretji poraz v tem tekmovanju, Budućnost pa tudi po derbiju desetega kroga ostaja na vrhu razpredelnice z izkupičkom 9-1. Edini poraz je doživela doma v 3. krogu proti Koper Primorski.

Cedevita Olimpija ni bila dostojen tekmec. Če bi Budućnost vseh 40 minut igrala v istem ritmu, bi varovanci trenerja Slavena Rimca doživeli precej višji poraz. Tako pa so domačini ob zaključku tretje četrtine oziroma pri rezultatu 78:55 stopili s plina in gostom, ki so imeli 17 izgubljenih žog, omogočili, da so izvlekli časten poraz.

Dvoboj Krke in Mornarja, ekip, ki sta imeli pred tekmo enak izkupiček zmag in porazov 4-5, so zasluženo dobili gostje iz Bara (67:76), ki so prevladovali skozi celo tekmo, tako da je bilo vprašanje o zmagovalcu v drugem planu.

Krka je doživela tretji poraz na zadnjih štirih tekmah, Mornar pa je prekinil niz dveh porazov in se povzpel v zgornjo polovico sodelujočih.

Medtem ko je imel domači strateg Vladimir Anzulović le tri igralce, ki so komaj presegli mejo desetih točk, je imel njegov kolega na drugi strani Mihailo Pavičević dva še posebej izstopajoča posameznika, ki sta skupaj dosegla več kot polovico točk Mornarja. Ameriški organizator igre Jacob Pullen je zbral 21 točk (met iz igre 8:11), izkušeni Marko Bjelica pa je imel 20 točk in šest skokov.