Deja vu: Jezerniki znova ukradli zmago

Foto: Žurnal24
Miljo nad morjem so Los Angeles Lakers v zadnji minuti ukradli zmago Denver Nuggetsom in v finalu zahodne konference lige NBA povedli z 2:1 v zmagah. Kobe Bryant je dal 41 točk.
Oglej si celoten članek
 
 

To je bil deja vu prve tekme.

Carmelo Anthony

 
V konferenčnih finalih lige NBA za zdaj spremljamo izjemno košarko in izredno dramatične končnice. Tretja tekma finala zahodne konference se je razpletla kot prva: Denver Nuggets so bili boljši nasprotnik prve tri tretjine, odločilno zadnjo pa so za 14 točk dobili Los Angeles Lakers. Tako so Jezerniki z gostujočo zmago s 103:97 povedli z 2:1 v zmagah. Prvi polčas je pripadel Carmelu Anthonyju (21 točk) in Neneju (13 točk), medtem ko so gostje izredno slabo izvajali proste mete. Čeprav so v drugi četrtini Nuggets povedli že za osem, so na odmor odšli z le štirimi točkami prednosti. Tretja četrtina se je končala z naletom domačih, za vodstvo z osmimi točkami je dve trojki zadel J. R. Smith (10 točk). Da so zadnjo Lakers dobili z 32:18 sta najzaslužnejša Kobe Bryant (41 točk) ter Trevor Ariza (16 točk), ki je tako kot na prvi tekmi v ključnem trenutku prestregel žogo. Preobrata v zaključku ni uspel preprečiti Chuncey Billups, ki je kljub slabemu prvemu polčasu srečanje sklenil z 18 točkami. Tako je Denver v domači dvorani izgubil prvič po 16 zaporednih zmagah. V Pepsi Centru jih četrta tekma čaka v ponedeljek.

 
 

Ukradli smo jim žogo in zmago.

Trevor Ariza

 
"Trevor je zelo nevaren. Je visok, je hiter, ima dolge roke in tako zlahka dobi žogo. Zelo dobro bere namere nasprotnika. Je odličen igralec v obrambi," je svojega soigralca Arizo pohvalil Bryant. Medtem je Saša Vujačič, ki je s tremi točkami znova razočaral, izpostavil učinek Lamarja Odoma pod košem (sedem skokov): "Nanj bi moral nasprotnik vselej paziti. Je zelo visok in zelo atletski. Oči ima za ušesi. Ve kako se skače." V drugem delu igre je povsem odpovedal Anthony, iz igre ni zadel, zaradi šestih osebnih pa je srečanje tudi predčasno končal. "To je bil deja vu prve tekme," je razočaran dejal po tekmi. "Pa je bilo res podobno. Ukradli smo jim žogo in zmago," je dodal Ariza. Carmelo je za ključnega na tekmi označil Pauja Gasola (20 točk): "Gasol je bil ključ do njihove zmage. Ko se razigra, ga je težko ustaviti. Pa še ne smemo ga podvajati, saj potem sam ostane Kobe." Tako se je še peta tekma konferenčnih final sklenila s tesno in napeto končnico, bržčas ne bo veliko drugače nocoj, ko se bodo tretjič udarili Orlando Magic in Cleveland Cavaliers (1:1).

Liga NBA, tretja tekma finala Zahoda (v poševnicah je izid v zmagah):

Denver Nuggets : Los Angeles Lakers 97:103 /1:2/
Anthony 21, Billups 18 točk, Andersen 15, Nene 13; Bryant 41, Gasol 20, Vujačič 3
Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.