Dennis popolnoma zapušča ekipo McLarna

Foto: Žurnal24 Dennisa ne bo več na dirke formule 1. Vsa odgovornost je zdaj na Withmarshu.
Nekdanji vodja McLaren Mercedesa, Ron Dennis, se popolnoma ločuje od ekipe. Vse pristojnosti vodenja bo imel Martin Withmarsh, ki je zaradi zadnjega škandala ponudil odstop.
Oglej si celoten članek
 

Withmarsh ponudil odstop

Ta četrtek je novi vodja McLarnove ekipe, Martin Withmarsh, priznal, da je zaradi škandala po VN Avstralije delničarjem moštva ponudil svoj odstop, a so ga zavrnili.

Pred sezono formule 1 je 61-letni Ron Dennis odstopil z mesta vodje ekipe McLaren Mercedesa in svoje naloge predal Martinu Withmarshu. Na mestu predsednika McLaren Group je ostal tesno povezan z ekipo formule 1 in je dejavno sodeloval na VN Avstralije. Ta četrtek pred VN Kitajske pa je oznanil, da se popolnoma umika iz formule 1. Dennis se bo posvetil podjetju McLaren Automotive, ki bo izdelovalo McLarnove športne avtomobile. Prvi bo na asfalt zapeljal leta 2011. V vzpostavitev podjetja McLaren Automotive bodo vložili prek 250 milijonov evrov, zaposlili pa bodo prek 800 ljudi. Finančno bodo sodelovali s švicarskimi bankirji Credit Suisse, nekdanjimi partnerji ekipe formule 1 BMW Sauber.

 

Preberite še:

Šanghaj: Ferrari se mora izogniti sramoti.
McLaren zaradi laganja poklical pred sodišče.

"Posle vodje ekipe sem Martinu predal že 16. januarja. Ko so me takrat vprašali, ali pridem na VN Avstralije, sem odgovoril, da pridem. Priznam, da sem se počutil kar nekoliko nenavadno, ko nisem bil v vlogi vodje ekipe. VN Malezije sem spremljal doma prek televizije. Presenetljivo mi sploh ni bilo težko. Mislil sem, da me bodo prevzela čustva, ko po toliko letih nisem bil na dirki formule 1. Zdaj pa komaj čakam, da se posvetim delu pri McLaren Automotive. Brez zadržkov lahko vodenje ekipe formule 1 dokončno prepustim Martinu," je pred začetkom tretjega dirkaškega konca tedna sezone 2009 sporočil Ron Dennis in ob tem zatrdil, da je bila to njegova osebna odločitev in nima nič skupnega z zadnjim škandalom.
Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.