Derbi Tottenhamu, zmaga Liverpoola

V nedeljo so v elitni angleški ligi odigrali tri tekme 37. kola.

Največ oči je bilo uprtih v White Hart Lane, na kultnem objektu se je namreč igrala zadnja tekma. Tottenham, ki je ob petkovi zmagi Chelseaja ostal brez teoretičnih možnosti za naslov prvaka, je ugnal Manchester United (2:1). in "rdeče vrage" izločil iz boja za tretje oziroma četrto mesto.

Londončani so povedli v šesti minuti, z glavo je zadel Victor Wanyama. V prvem polčasu je bil Tottenham nato nevarnejši, do povišanje prednosti pa so "ostroge" prišle na začetku nadaljevanja, Harry Kane je iz bližine zatresel mrežo.

V končnici so se gostje prebudili in Wayne Rooney je po asistenci Anthonyja Martiala znižal zaostanek. Povsem ob koncu bi lahko izenačil Marcus Rashford, a je meril previsoko.

Reds še upajo, Hull izpadel

Liverpool je upe po tretjem mestu in s tem neposredni uvrstitvi v Ligo prvakov ohranil z gladko zmago pri West Hamu (0:4). V prvem delu je "kovače" načel Daniel Sturridge, sredi drugega dela je z dvema lepima individualnima goloma tekmo odločil Philippe Coutinho. Končni izid je četrt ure pred koncem postavil Divock Origi.

Bitka za obstanek je že odločena. Crystal Palace si je v neposrednem dvoboju proti Hull Cityju (4:0) zagotovil prvoligaški status za prihodnjo sezono in "tigre" obsodil na Championship.