Derby d'Italia brez zmagovalca

V 17. kolu italijanskega prvenstva je Juventus v tako imenovanem Derbyju d'Italia gostil Inter in iztržil le točko. Roma se je z zmago približala stari dami.

V zadnji tekmi 17. kola je Juventus gostil Inter in povedel že na začetku dvoboja. Carlos Tévez je z bližine spravil žogo za hrbet Samirja Handanovića, a večino posla je z lepo akcijo in natančno podajo opravil Arturo Vidal. Stara dama je bila še neprej boljši tekmec, a svoje premoči ni znala potrditi, večkrat se je izkazal tudi slovenski reprezentančni vratar.

Nato je v 64. minuti sledil šok za domače gledalce. Fredy Guarín je podal v kazenski prostor, Mauro Icardi pa je z desne strani poslal žogo mimo Gianluigija Buffona. Juve je po izenačenju znova pritiskal na gol črno-modrih, a tudi Milančani so imeli v zaključku tekme nekaj priložnosti. Inter je zaradi grobega prekrška Matea Kovačića v 86. minuti na zelenici ostal le z deseterico. Domači številčne prednosti do zadnjega sodnikovega žvižga niso vnovčili.

Gol po posvetu sodnikov

Neodločen izid v Torinu je zagotovo razveselil tudi nogometaše Rome, ki so se z minimalno zmago v Vidmu belo-črnim približali le na točko zaostanka. Na tekmi z malo priložnostmi je edini zadetek padel v 17. minuti. Po prostem strelu Francesca Tottija je bil najvišji Davide Astori, po njegovem strelu z glavo pa je žoga zadela prečko, udarila ob tla in se odbila v polje. Sodnik Marco Guida sprva ni priznal zadetka, to je storil šele po posvetovanju z enim od pomočnikov. Udinese je najlepšo priložnost za zadetek na tekmi zamudil že dve minuti kasneje, po lepi akciji Silvana Widmerja je do žoge prišel legendarni Antonio Di Natale, a je njegov strel izjemno blokiral Astori.

Velika spodrsljaja Milana in Fiorentine

Milan je pred novim letom na prijateljskitekmi nadigral madridski Real, apetiti rdeče-črnih pa so hitro narastli, z visokoletečimi izjavami je blestel predvsem lastnik Milana Silvio Berlusconi. A sledil je nepričakovan poraz s Sassuolom. Gostitelji so sicer hitro povedli po zadetku z bližine Andree Polija, a je sredi prvega polčasa z močnim udarcem že izenačil Nicola Sansone. Za popolen preobrat je nato v 68. minuti z izjemnim volejem poskrbel Simone Zaza.

V prvi enajsterici Fiorentine je zaigral tudi slovenski reprezentant Jasmin Kurtić, Josip Iličić pa je znova obsedel na klopi za rezervne igralce.Vijoličasti so proti Parmi, ki je bila do tega kola zadnja na lestvici, prevladovali, a vseeno klonili z 0:1. Razmerje v strelih je v korist Fiorentine znašalo 16:5, v strelih na gol pa 7:2 in to kljub temu, da so gostje tekmo končali le z devetimi nogometaši. V 79. minuti je bil zaradi drugega rumenega kartona izključen Gonzalo Rodríguez, sedem minut kasneje pa še Stefan Savić. Edini zadetek na tekmi je sicer padel že v 11. minuti, mrežo kluba iz Firenc je zatresel Andrea Costa.

Serie A, 17. kolo:

Lazio : Sampdoria  3:0 (2:0)
Parolo 38., Anderson 41., Đorđević 66.

Udinese : Roma  0:1 (0:1)
Astori 17.

Chievo : Torino  0:0
Cesar je odigral vseh 90 minut. Lazarević je v 71. minuti zamenjal Birso (vsi Chievo).

Empoli : Hellas Verona  0:0

Genoa : Atalanta  2:2 (0:1)
Falque 51./11-m, Matri 69.; Zappacosta 37., Moralez 49.

Milan : Sassuolo  1:2 (1:1)