Di Maria odrešil Madridčane

Foto: Žurnal24 Di Maria je bil tokrat mož (mladenič) odločitve. (Foto: Reuters) Foto: Žurnal24 Daniel Dani Alves Didac Vila Foto: Žurnal24 David Villa Javier Chica Foto: Žurnal24 Xavi Hernandez Daniel Dani Alves Pedro Rodriguez gol zadetek veselje proslavljan Foto: Žurnal24 Pedro Rodriguez Victor Ruiz Foto: Žurnal24 Xavi Hernandez Daniel Dani Alves Pedro Rodriguez gol zadetek veselje proslavljan Foto: Žurnal24 Xavi Hernandez Daniel Dani Alves Pedro Rodriguez gol zadetek veselje proslavljan Foto: Žurnal24 main Xavi Hernandez Raul Baena Foto: Žurnal24 Sergio Busquets Alberto Undiano Mallenco rumeni karton kazen opomin Foto: Žurnal24 Sergio Busquets Joan Verdu Foto: Žurnal24 Andres Iniesta Javi Marquez Jose Raul Baena Foto: Žurnal24 Lionel Messi Raul Baena
Real je v 16. kolu Lige BBVA sicer stežka, a vendarle prišel do domače zmage nad Sevillo (1:0). Barça je že v soboto na mestnem derbiju brez težav ugnala nogometaše Espanyola (5:1).

Mož, ki ga bodo Realovi navijači slavili dolgo v noč, je pravzaprav 22-letni mladenič Angel di Maria, ki je Realu ob koncu 76. minute pristreljal zmago nad Sevillo (1:0). Andaluzijci so se na stadionu Santiaga Bernabeua odlično upirali favoriziranim Madridčanom, ki so imeli celo nekoliko manj resnih priložnosti za zadetek – toda edino napako izkušenega Andresa Palopa, ki je nespametno zapustil svoja vrata, je izkoristil mladi Argentinec, ki je z levico našel prostor med vratnico in Seviljinim vratarjem ter tako 15 minut do konca tekme razveselil domače navijače.

Barça nadaljuje z bleščečimi predstavami
Navdušujoča Barcelona je na mestnem derbiju proti Espanyolu dosegla prvo zmago po selitvi modro-belih na novi stadion Cornella-El Prat. Katalonski obračuni so vedno nekaj posebnega, tudi tokrat pa ni manjkalo zanimivih dogodkov. Blaugrana je sicer zanesljivo slavila po vodilnem zadetku Pedra Rodrigueza in Xavija Hernandeza v prvem ter dvojčku Davida Ville v drugem polčasu.

Domači navijači so se z ovacijami zahvalili Andrésu Iniesti, ki je klubu pred kratkim podaril svojo mitsko majico, s katero se je v finalu svetovnega prvenstva spomnil na tragično preminulega kapetana Espanyola Daniela Jarqueja. Pred nedeljsko tekmo Reala Madrida proti Sevilli zdaj prednost na vrhu spet znaša pet točk.