Domen premagal Petra, padec Tepeša

Avstrijec Stefan Kraft (439,9 točke) je zmagal na prvi tekmi smučarskih poletov v Oberstdorfu. Drugo mesto je osvojil Nemec Andreas Wellinger (434,8), tretje pa Poljak Kamil Stoch (425,4). Najboljši orel je bil Domen Prevc na petem mestu (410,9).

Najboljši slovenski skakalec letošnje sezone Domen Prevc je debitantski nastop na tekmi svetovnega pokala v poletih končal na odličnem petem mestu. S tem je utišal natolcevanja, da s 17 leti še ni pripravljen za nastope na letalnicah.

Sedemnajstletnik je dobro formo nakazal že na treningu (221 m), na tekmi pa poletel 220 in 211 metrov, kar je na koncu zadostovalo za najvišjo slovensko uvrstitev. Tekmo so zaznamovale številne menjave zaletnega mesta in visoki točkovni pribitki oziroma odbitki.
Zmagovalec kvalifikacij Peter Prevc je v finalu pridobil štiri mesta in tekmo končal na šestem. Branilec malega kristalnega globusa v poletih je za mlajšim bratom zaostal za slabih 20 točk.

V finalni seriji je sicer nastopilo pet Slovencev. Jernej Damjan je bil 13. (363,9), Jurij Tepeš 20. (345), Anže Lanišek pa 21. (335,4).

Vsi z izjemo najmlajšega orla na tekmi, 17-letnega Domna, so v finalu popravili svoj dosežek iz prve serije. Cene Prevc je bil prekratek za nastop v finalu.

Drugič v letošnji sezoni se je na najvišjo stopničko zavihtel Stefan Kraft, ki se je v finalu ubranil izzivalcev v podobi Andreasa Wellingerja in vodilnega v skupnem seštevku svetovnega pokala Kamila Stocha. Daniel Andre Tande je tekmo končal na četrtem mestu.

2. serija

Jurij Tepeš bi moral v finalu nastopili kot tretji, vendar se ni pojavil na zaletišču, bržkone zaradi posledic padca v prvi seriji.

Anže Lanišek, 21. po prvi seriji, je v finalu uprizoril svoj najboljši polet tega konca tedna (196 m) in prevzel vodstvo pred nastopom najboljše dvajseterice. S prvega mesta ga je nemudoma izrinil Gregor Schlierenzauer (214,5 m).

Jernej Damjan se je v smučino pognal z nižjega zaletišča kot njegovi predhodniki, a kljub temu pristal pri 216 metrih in z lepim doskokom zasedel vrh razpredelnice.

Po Damjanu je z veliko zamudo vendarle nastopil tudi Jurij Tepeš, ki je močno popravil bled vtis iz prve serije (215,5 m) in pridobil več mest.

Na repu najboljše deseterice je prvo serijo končal najboljši letalec zadnjih let Peter Prevc, ki je z 211,5 metra ter ogromnim pribitkom (28 točk) poletel na prvo mesto.

Petra je premagal Daniel Andre Tande (229 m), ki je ostal prvi tudi po nastopu Domna Prevca. Ta je z 211 metri zasedel drugo mesto.

Kamil Stoch je poletel 217 metrov in končal slovenske upe za uvrstitev na stopničke. Andreas Wellinger ni podlegel pritisku (222,5 m) in prevzel vodstvo, zmaga pa je pripadla vodilnemu po prvi seriji Stefanu Kraftu (218 m).

1. serija

Prvi orel s startno številko tri je bil Anže Lanišek, ki je poletel 181,5 metra (164,7 točke) in prehitel oba tekmovalca pred njim.

Jernej Damjan je imel številko 15 in v težkih razmerah izvlekel 185,5 metra (170,6 točke). Zaradi velikega točkovnega pribitka je prevzel vodstvo.

Takoj za njim je poletel Cene Prevc (159,5 m / 137,6) in ostal brez uvrstitve v finale.

Jurij Tepeš je večkrat poudaril, da s skakalnico v Oberstdorfu ne najde skupnega jezika, njegove besede pa so se potrdile v praksi, saj je pristal pri 183 metrih (150 točk) in za povrhu še padel. Na srečo je prevozil predvideno črto in se uvrstil v finalno serijo.

Pred nastopom Petra Prevca je 200 metrov prvi preletel Rus Evgenij Klimov (205 m). Slovenski orel je prikazal še en dober polet in z 220 metri (188 točk) prepričljivo prevzel vodstvo.

S krajšim poletom z nižjega zaletišča je Prevca najprej prehitel Norvežan Andreas Stjernen (217,5 m), nato pa še Poljak Piotr Zyla (214 m). Nemec Andreas Wellinger je poskrbel za nov rekord letalnice (234,5 m).

Odlično so nastopili Michael Hayböck, Markus Eisenbichler in Stefan Kraft. Domen Prevc je ponovil daljavo starejšega brata (220 m / 217,4) in zasedel četrto mesto.

Poskusna serija

V poskusni seriji je bil najboljši Kamil Stoch (224 m). Od Slovencev je bil najdaljši Jurij Tepeš (215,5 m), ki je osvojil deveto mesto.

Na sedmem je pristal Domen Prevc (208,5 m), Jernej Damjan je bil 17. (198,5 m), Cene Prevc 31. (197,5 m), Anže Lanišek 38. (138 m).

Peter Prevc, ki je nastopil v nemogočih razmerah, je bil zadnji (122 m).