Dominacija rdečih bikov, Pithie zmagovalec prve etape

Foto: Sportida
Foto: Sportida
Dvojna zmaga ekipe Red Bull-BORA-hansgrohe na prvi etapi dirke po Sloveniji.
Oglej si celoten članek

Kolesarja ekipe Red Bull-BORA-hansgrohe Novozelandec Laurence Pithie in Belgijec Arne Marit sta bila najhitrejša v prvi etapi dirke po Sloveniji, ki je karavano vodila od Velenjskega jezera do Rogaške Slatine. Zmagovalec se je po slavju v prvi vrsti zahvalil moštvenemu kolegu, Slovencu Janu Tratniku, ki je po njegovih besedah opravil glavnino dela.

Tratnik je narekoval ritem na edini kategorizani vzpon v etapi na Ješovec pri Šmarju (v dolžina 1,7 km in povprečnim naklonom 6,2 odstotka), kjer je glavnina ujela četverico kolesarjev, ki je pobegnila kmalu po štartu, in tudi v zaključku etape v okolici Rogaške Slatine.

Navkreber je Jan Tratnik razredčil vrste favoritov, peklensko hiter tempo v zadnjih kilometrih pa je poskrbel, da sta najhitrejša člana Red Bull-BORA-hansgrohe v sprintu zlahka prišla do dvojnega uspeha.

"To je bila zmaga celotne ekipe, predvsem pa Jana Tratnika, ki je vrhunsko opravil svojo nalogo. Do konca smo se držali načrta in zasluženo prišli do dvojne zmage," je dejal 23-letni Pithie, ki bo nosil zeleno majico vodilnega na četrtkovi drugi etapi od Radelj ob Dravi do Ormoža.

Foto: Sportida Laurence Pithie

Najboljši Slovenec je bil tokrat Tilen Finkšt, ki je v dresu Solution Tech Nippa zasedel sedmo mesto. Tudi Ljubljančan je priznal, da je ubijalski ritem na Ješovec pri Šmarju v kombinaciji z visoko temperaturo zraka povzročil spremembo načrtov v njegovi ekipi in izmučil udeležence.

"Prvič v zadnjih letih sem prišel s skupino v Rogaško Slatino. V sprintu nisem imel pravih možnosti, saj sem bil na desni strani nekoliko zaprt, člana Bore pa sta po levi prišla prva skozi cilj," je za RTV Slovenija dejal Finkšt.

Dvaintrideseta dirka po Sloveniji ima pet etap. Do nedelje bodo kolesarji prevozili 810,7 kilometra, pri čemer jih čaka 11.229 metrov višinske razlike. Danes je bila na sporedu najkrajša etapa (141,3 km), najdaljša pa bo sobotna od Kranja do Kranjske Gore (184,7 km).

Na dirki sodeluje 17 ekip, med njimi dve iz svetovne serije, Red Bull-BORA-hansgrohe, iz katere je prvi favorit za skupno zmago, Nemec Florian Lipowitz, ter Bahrain-Victorious z domačim upom Jakobom Omrzelom.

Slovencev je 21, večinoma so člani treh domačih zasedb Pogi Team Gusto Ljubljana, Factor in Novo mesto.

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 0

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.