Dončić ni pokazal vsega, kar zna

Luka Dončić je kariero onkraj luže začel s porazom proti moštvu nekdanjega selektorja Igorja Kokoškova.

Ekipa Dallas Mavericks, za katero je na uvodni tekmi lige NBA debitiral Luka Dončić, je na gostovanju v Arizoni morala priznati premoč Phoenix Suns z izidom 100:121.

Dončić je na parketu preživel 31 minut, kar je bila druga največja minutaža med košarkarji Dallasa. Več od njega je igral le Wesley Matthews, ki mu je trener Rick Carlisle namenil 34 minut.

Devetnajstletni novinec je na obračunu z moštvom nekdanjega selektorja slovenske reprezentance dosegel 10 točk, osem skokov in štiri podaje. Zadel je le pet od 16 metov iz igre (31%) in zgrešil vseh pet poskusov za tri točke (0/5). Nenatančen je bil tudi s črte za proste mete (0/2), izgubil pa je tudi štiri žoge.

Prvi strelec teličkov je bil Dwight Powell s 16 točkami. Matthews je prispeval 15 točk in pet podaj, DeAndre Jordan pa 11 točk in 12 skokov. Več točk od Dončića sta dosegla še Dennis Smith, Jr. (13) in Dorian Finney-Smith (12).

Pri gostih je bil izredno razpoložen Devin Booker s 35 točkami, štirimi skoki in sedmimi podajami. Trevor Ariza je dodal 21 točk, po 18 pa sta jih prispevala novinec Deandre Ayton in Josh Jackson. Ayton, prvi nabor drafta in Dončićev glavni konkurent za novinca leta, je na parketu preživel 36 minut ter 18 točkam dodal še 10 skokov in šest podaj. Zadel je kar osem od 11 metov iz igre (73%) in oba prosta meta (2/2). Izgubil ni niti ene žoge.

Phoenix je na začetku tekme povedel s 3:2 in vodstva do konca ni več izpustil iz rok. Prvo četrtino je dobil z izidom 37:24, drugo pa izgubili za tri in se na odmor odpravil z desetimi točkami prednosti.

V tretji četrtini sta bili moštvi poravnani (27:27), v zadnji pa so domači prevzeli pobudbo in v sklepnih minutah pobegnili na 21 točk razlike. Varovanci Igorja Kokoškova so na tekmi zadeli 19 od 34 poskusov za tri točke, kar sedem od devetih v zadnji četrtini.

Dallas bo naslednjo tekmo igral v noči na nedeljo, ko bo gostil Denver.