Dončić z novo epsko predstavo izenačil klubski rekord

Luka Dončić je na zadnji tekmi pred 21. rojstnim dnevom dosegel že svoj 21. trojni dvojček v ligi NBA in se izenačil z legendo Dallas Mavericks.

Košarkarji Dallas Mavericks so v teksaškem derbiju v gosteh premagali San Antonio Spurs (109:103). Luka Dončića je v 37 minutah dosegel 26 točk, 10 skokov 14 podaj in ukradeno žogo ob 40-odstotnem metu iz igre (10/25), 27-odstotnem metu za tri (3/11) in 75-odstotnem izvajanju prostih metov (3/4).

Slovenski košarkar, ki bo v petek (28. februar) dopolnil 21 let, je dosegel svoj 21. trojni dvojček in s tem izenačil klubski rekord legendarnega telička Jasona Kidda (21). Nekdanji zvezdnik Dallasa je za ta dosežek potreboval kar 500 tekem, Dončić le 119.

K zmagi Dallasa (36-23), ki je v San Antoniu uspešno začel serijo štirih gostovanj, je ključno pripomogel še najboljši strelec moštva Kristaps Porzingis, ki je 28 točkam, dodal 12 skokov, podajo, dve ukradeni žogi in blokado. Latvijec je zadel 57 odstotkov metov iz igre (8/14), 50 odstotkov metov za tri (4/8) in 80 odstotkov prostih metov (8/10).

V zadnjem času zelo razpoloženi Tim Hardway Jr. se je tokrat izkazal s 17 točkami, Dorian Finney Smith jih je dodal 14. Najučinkovitejši rezervist Dallasa je bil tokrat Maxi Kleber z devetimi točkami in petimi skoki.

Pri San Antoniu (23-33), ki po 33. porazu v sezoni zaseda skromno 12. mesto v zahodni konferenci, je 27 točk, osem skokov in devet podaj prispeval DeMar DeRozan. Marco Belinelli je dodal 14 točk in osem skokov. Lonnie Walker IV pa 12 točk in tri blokade.

Dallas je v prvi četrtini že vodil s 33:16, v drugi pa se je razlika povzpela že na 19 točk. Ostroge so v nadaljevanu izničile zaostanek in v zadnji četrtini celo povedle za točko (90:89).

Gostje so si zmago zagotovili v zadnjih minutah, ko so po izenačenju na 96:96 uprizorili delni izid 12-0, prednosti pa do konca niso več izpustili iz rok.

"Težko je igrati tukaj, obstaja veliko rivalstvo. V prvem delu sezone jih nismo premagali in morali smo se nekaj naučiti. Še vedno se učimo, to počnemo vsak dan. Razlika je bila samo v tem, kako smo zaključili tekmo. Treba je bilo prodirati in dobro podajati."