Dragić blestel ob zmagi

Slovenski košarkar Goran Dragić je v polnem sijaju zablestel na današnji tekmi v ligi NBA. Njegov Phoenix je na domačem igrišču premagal Charlotte s 121:104, Ljubljančan pa je v slabih 34 minutah prispeval 21 točk, 11 podaj in tri skoke.

Phoenix je vknjižil enajsto zmago, v tej sezoni pa je doživel tudi 15 porazov. Najučinkovitejši igralec Sonc, ki so dosegli četrto zaporedno zmago in si že ob koncu tretje četrtine priigrali neulovljivo prednost 30 točk, je bil Shannon Brown s 26 točkami, Jared Dudley pa jih je prispeval 20. V gostujoči ekipi je Kemba Walker dosegel 27, Michael Kidd-Gilchrist pa 25 točk.

Milwaukee je gostoval v Memphisu in izgubil z 80:90, slovenski košarkar Beno Udrih pa zaradi poškodbe ni igral. V domači ekipi sta blestela Zach Randolph s 15 točkami in 17 skoki ter Španec Marc Gasol z 12 točkami in 12 skoki. Pri Milwaukeeju je Brandon Jennings dosegel 26 točk, a je tekmo odprl z metom 0-8.