Dragić najboljši strelec Sunsov

V noči na četrtek je uvodno tekmo v ligi NBA odigrala ekipa Phoenix Suns, kjer igra Slovenec Goran Dragić. Sonca so sicer pred domačimi gledalci morala priznati premoč Golden State Warriors s 85:87, a je Dragić lepo napolnil statistiko. V 37 minutah je dosegel 17 točk, osem podaj in šest skokov.

V dresu Golden Statea se je v zadnji četrtini razigral Carl Landry, ko je dosegel kar 12 od 17 točk. Razočaral je Stephen Curry, ki se je sicer včeraj z ekipo dogovoril za štiriletno podaljšano sodelovanje, za kar bo prejel 44 milijonov dolarjev, a je tekmo slabo začel, saj je prvih deset metov zgrešil. Tekmo je končal z metom 2-14 in skupaj dosegel pet točk. Prvi strelec domačih je bil Dragić, s 15 mu je sledil Luis Scola.

Foto: EPA los angeles lakers steve nash Prvi poraz v sezoni so zabeležili pri Dallas Mavericks. Ekipa je brez poškodovanega Nemca Dirka Nowitzkega visoko izgubila s 94:113 pri moštvu Utah Jazz. Ob polčasu je Dallas še vodil s 63:55. Najboljši strelec je bil Darren Collison s 17 točkami, za Utah sta s po 21 točkami blestela Marvin Williams in Mo Williams.

Los Angeles Lakers so v gosteh pri Portland Trail Blazers izgubili s 106:116. Dwight Howard je sicer dosegel 33 točk in ujel 14 žog, a to ni bilo dovolj za prvo zmago jezernikov v novi sezoni. Prvi strelec domačih je bil Nicolas Batum s 26 točkami, novinec Damian Lillard pa je v prvi tekmi za Portland zbral 22 točk in 11 podaj.

Foto: EPA joakim noah V drugih tekmah je Joakim Noah dosegel 23 točk in ujel 10 žog za zmago Chicago Bulls s 93:87 nad Sacramento Kings. Philadelphia 76ers so s 84:75 premagali Denver Nuggets, Toronto Raptors so z 88:90 klonili proti Indiana Pacers, Detroit Pistons pa s 96:105 proti Houston Rockets. New Orleans Hornets so s 95:99 izgubili proti San Antonio Spurs, Los Angeles Clippers pa so bili od Memphis Grizzlies boljši s 101:92. Drugi slovenski predstavnik v NBA Beno Udrih bo z Milwaukee Bucks v noči na soboto gostoval pri Boston Celtics.