Dragić "prodal" dvojni dvojček prvakom

Goran Dragić je odlično odigral proti prvakom iz Dallasa. Z dvajsetimi točkami je bil prvi strelec Houstona in dodal še deset podaj. A kaj, ko so Rakete izgubile in se še korak oddaljile od končnice. Več v galeriji.

Slovenski košarkar Goran Dragić, ki igra za NBA-ekipo Houston Rockets, je v noči na četrtek po srednjeevropskem času gostoval pri Dallas Mavericks, ki so zmagali s 117:110. Dragić je bil spet prvi strelec svoje ekipe z 20 točkami, temu dosežku pa je v 32 minutah na parketu dodal še deset podaj ter po dva skoka in ukradeni žogi. Poleg Dragića sta se strelsko izkazala še Luis Scola z 18 ter Courtney Lee s 16 točkami, kar pa ob razigranem Dirku Nowitzkemu v dresu Dallasa, ki je dosegel kar 35 točk, ni bilo dovolj za zmago raket.

Poraz je vpisal tudi Beno Udrih v dresu Milwaukee Bucks, ki so gostovali v prestolnici. Washington Wizards so namreč v domači dvorani Verizon Center slavili zmago s 121:112. Udrih je v dresu Milwaukeeja odigral le šest minut, v tem času pa je v statistiko vpisal dva skoka in podajo.

Naporen ritem tekem se že kaže tudi v številnih poškodbah najbolj obremenjenih igralcev, a tudi brez zvezdnikov najboljše ekipe zmagujejo. Tako je Boston brez poškodovanega Rajona Ronda s 102:98 ugnal Orlando, z zmago pa si je že zagotovil prvo mesto v atlantski skupini vzhoda. Junak tekme je bil Paul Pierce, ki je dosegel 29 točk, med drugim tudi koš za končni rezultat, s katerim je razblinil vse upe gostov. Ob tem je dosegel še 14 asistenc, kar je bil tudi njegov osebni rekord. Orlando je po dobri igri nekdanjega kelta Glena Davisa (23 točk) še v zadnji četrtini vodil za 13 točk, toda prednosti ni znal zadržati.