Dragić prvič zaigral proti nekdanjemu klubu Torontu, sledil je šok!

Toronto je sredi New Yorka naravnost pometel z Dragićevim Brooklynom.

Košarkarji Toronto Raptors, bivši soigralci Slovenca Gorana Dragića v severnoameriški ligi NBA, so zkoristili težave Dragićevega zdajšnjega kluba Brooklyn Nets in v New Yorku visoko zmagali s 133:97. Pri Brooklynu sta manjkala Kevin Durant in trener Steve Nash, nihče pa ni znal zaustaviti Scottieja Barnesa. Novinec je dosegel 28 točk in 16 skokov.

Barnes je zadel prvih 11 metov na koš in popeljal Toronto do prve zmage po premoru za tekmo zvezd, odkar so izgubili dvojčka proti Charlotte in Atlanti.

"Malo smo bili že obupani. Tokrat smo se res osredotočili na naše naloge. Po dveh porazih smo si želeli vrniti v igro. Ta zmaga je bila za nas nujno potrebna," je po tekmi dejal Barnes, ki je do polčasa metal 10:10 in postal prvi novinec v ligi po Derricku Rosu marca 2009, ki mu je uspelo do polčasa zadeti vseh vsaj deset metov na koš po statistiki Elias Sports Bureauja.

Mrežicam ga je uspelo prvič zaustaviti šele sredi tretje četrtine, ko je James Johnson blokiral njegov met. A takrat je bil Barnes že na poti do izjemnega strelskega dosežka na tekmi, na kateri je Toronto vodil tudi že za 39 točk.

Precious Achiuwa je k zmagi za plenilce, ki so igrali brez poškodovanega zvezdnika Freda VanVleeta, dodal 20 točk in osem skokov, Malachi Flynn je na njegovem mestu zbral 18 točk.

Ekipi se bosta še enkrat pomerili v torek v Torontu, pri mrežicah pa upajo, da bo to njihova zadnja tekma brez Duranta, ki naj bi se po poškodbi levega kolena vrnil po 20 tekmah premora.

Pri Brooklynu sta manjkala še Kyrie Irving in Ben Simmons, Nash pa je tik pred tekmo pristal v proticovidnih protokolih lige. Namesto njega je tekmo vodil pomočnik Jacque Vaughn. "Upam, da se naši fantje zavedajo, da lahko igrajo precej bolje in bodo to pokazali že v Torontu," je dejal slednji.

Plenilci so v boju z mrežicami za sedmo mesto vzhodne konference zdaj izgubili tri tekme manj. Pri mrežicah si niso mislili, da se bodo borili za končnico, kar pa je po 14. porazu na zadnjih 17 tekmah precej verjetno.

LaMarcus Aldridge je za gostitelje zbral 15 točk, Cam Thomas in Bruce Brown sta jih dodala po 14. Dragić je v 17 minutah prispeval šest točk, pet podaj, en skok ter izgubil dve žogi, a je zadel le enega od petih metov na koš ter enega od treh poskusov za tri točke.

Brooklyn je tekmo prej premagal branilca naslova Milwaukee, potem ko je Irving dosegel 38 točk. Slednji na domačih tekmah ne sme igrati, saj ni cepljen proti novemu koronavirusu, prav tako ne sme potovati v Toronto.

Nora predstava Moranta

Sicer pa je večer zaznamoval dosežek Jaja Moranta, ki je na tekmi svojih Memphis Grizzlies proti San Antonio Spurs dosegel kar 52 točk, vključno z atraktivnim zabijanjem in zadnjim košem ob pisku sirene, s katerim je zapečatil končni izid 118:105. Več točk je to sezono na eni tekmi dosegel le Trae Young, ki je na tekmi Atlante proti Portlandu 3. januarja zbral kar 56 točk.

Branilci naslova Milwaukee Bucks so izgubili štiri od preteklih petih tekem, tokrat pa jim je Giannis Antetokounmpo pomagal do zmage s 130:106 nad Charlotte Hornets. Antetokounmpo je dosegel 26 točk, 16 skokov, štiri blokade, dve ukradeni žogi in šest podaj, Bobby Portis pa je dodal 20 točk in deset skokov.

Na derbiju večera so košarkarji Miami Heat naredili nov korak na poti do prvega mesta v vzhodni konferenci, potem ko so s 112:99 premagali neposrednega tekmeca za prvaka vzhoda, Chicago Bulls. Tyler Herro je s klopi k zmagi prispeval 20 točk, šest skokov in pet podaj. Medtem pa se je končal niz DeMarja DeRozana desetih tekem z vsaj 30 točkami; tokrat je za bike dosegel "le" 18 točk.

D'Angelo Russell je nadaljeval dobro strelsko formo in s 25 točkami povečal upanje Minnesote na končnico. Tokrat so Timberwolves v gosteh s 127:122 premagali Cleveland Cavaliers, potem ko je Karl-Anthony Towns (17 točk) dosegel ključno trojko v zadnjih trenutkih tekme.