Dragić trgal Portlandovo mrežico

Izjemna predstava Gorana Dragića proti Portlandu in znova več kot 30 doseženih točk.

Slovenski košarkar Goran Dragić še naprej kaže dobre predstave v severnoameriški Ligi NBA. Ob zmagi ekipe Phoenix Suns s 120:106 proti moštvu Portland Trail Blazers je v statistiko vpisal 31 točk, deset podaj in pet skokov. Sonca so prekinila niz 11 zaporednih zmag Portlanda.

Drugi slovenski predstavnik v najmočnejši košarkarski ligi Beno Udrih je z New York Knicks izgubil proti Los Angeles Clippers z 80:93. Kratkohlačniki so doživeli šesti zaporedni poraz. Udrih je v treh minutah v statistiko vpisal le podajo in dve izgubljeni žogi.

Trener vesel, da nekaj časa ne bo videl Dragića

"Proti tem fantom smo igrali že trikrat in na vseh tekmah smo bili boljši ali pa smo bili blizu. Ne poznam razloga, ampak mislim, da so za nas dobri tekmeci. Želeli so igrati počasi, mi pa smo želeli teči. To je naša prednost," je po tekmi povedal Dragić, ki je na parketu dvorane US Airways Center preživel 35 minut, zadel pa štiri od petih metov za tri točke.

Pri Portlandu sta bila še najbolj razpoložena LaMarcus Aldridge, ki je dosegel 24 točk, in Damian Lillard, ki jih je dodal 16. "Vesel sem, da proti Phoenixu ne igramo do aprila. Ko smo si priigrali vodstvo, so nas povsem nadigrali. Tekli so, skakali, igrali so res odlično. Nadigrali so nas v vseh elementih in videli bomo, ali se bo 4. aprila kaj spremenilo," je menil trener Portlanda Terry Stotts.

Udrih niza poraz za porazom

Drugi slovenski predstavnik v najmočnejši košarkarski ligi Beno Udrih je z New York Knicks izgubil proti Los Angeles Clippers z 80:93. Udrih je treh minutah v statistiko vpisal le podajo in dve izgubljeni žogi.

Pri Clippers so Blake Griffin, Chris Paul in J. J. Redick dosegli po 15 točk, slavje pa je pokvarila poškodba Paula, ki si je poškodoval desno stegensko mišico in je v tretji četrtini zapustil igro. Pri Knicksih se je Carmelo Anthony ustavil pri 27 točkah, Andrea Bargnani je dosegel 20 točk in 10 skokov.

Grom prekinil zmagoviti niz San Antonia

Oklahoma je prekinila niz 11 zmag San Antonia, doma je zmagala s 94:88. Kevin Durant je za zmagovalno moštvo dosegel 24 točk, španski center Serge Ibaka pa je 13 od skupaj 17 točk dosegel v drugem polčasu. Miami je gostoval pri Clevelandu, prvi zvezdnik vročice LeBron James pa je nekdanjemu klubu nasul 28 točk, ob tem pa še osemkrat skočil in podal. Miami je zmagal s 95:84.

Dallas je s 103:99 premagal Golden State, Boston s 93:100 Memphis, Brooklyn je doma s 94:99 klonil proti Los Angeles Lakers, Detroit Pistons s 79:99 proti Chicagu, Houston je bil s 113:84 boljši od Atlante, Milwaukee je po podaljšku z 92:100 izgubil proti Washingtonu, Denver je v gosteh s 117:110 premagal Minnesoto, Indiana je z 99:74 premagala Charlotte, Orlando pa s 105:94 Philadelphio.