Dragić zadel ključni met, dobil derbi Teksasa

Goran Dragić je bil s 14 točkami drugi strelec vročih Houston Rockets, ki so na domačem parketu premagali še San Antonio Spurs in nadaljevali svoj zmagoviti niz (105:102). Dragić je za rakete zadel tudi enega ključnih metov v zaključku tekme.

Kevin Martin je bil prvi strelec s 25 točkami, Kyle Lowry pa jih je tako kot Goran Dragić dodal 14 in Houston Rockets so v bitki za Teksas izkoristili odsotnost Tima Duncana in dobili prestižno tekmo proti San Antonio Spurs. To je bila že šesta zaporedna zmaga za Dragićeve rakete, ki jih je do sobotne tekme sicer mučila učinkovitost v zadnji četrtini. Houston je pri zmagi nad New Orleansom (90:88) v zadnjih desetih minutah denimo dosegel zgolj sedem točk, tokrat pa so jih ostrogam nasuli kar nekajkrat več (28:27).

Tony Parker je 24 točkam dodal za letošnjo sezono rekordnih 13 podaj, ostrogam pa se je poznala utrujenost na četrti tekmi v petih večerih. Trener Gregg Popovich je spočil Duncana, ki je v petek pri porazu s Sacramento Kings odigral 25 minut, a ga je dobro nadomeščal nekdanji evroligaš Tiago Splitter, saj je Brazilec dosegel rekord kariere (25 tč., 10 sk.).

Pri rezultatu 101:99 za Houston bi domači minuto pred koncem skorajda izgubili žogo, a je Dragić z eno roko v visokem loku zadel ob zvoku sirene, ki je označevala konec napada ter raketam prinesel vodstvo s štirimi točkami razlike. Richard Jefferson je enajst sekund pred koncem sicer zadel trojko, a je Martin zaključil tekmo z dvema prostima metoma.

Miami Heat so s 113:92 premagali Philadelphia 76ers. Chris Bosh je prispeval 30 točk, LeBron James pa 28 in devet ujetih žog. Miami tako kljub odsotnosti Dwyana Wadea ostaja neporažen. Mario Chalmers je za zmagovalce dodal 11 točk, Joel Anthony pa devet točk in prav toliko ujetih žog. Miami je v tej sezoni zmagal na vseh šestih tekmah brez Wadea, slednji pa je zaradi poškodbe gležnja manjkal na tretji tekmi zapored. Za Philadelphio je bil z 22 točkami najboljši Lou Williams.

New Orleans Hornets so morali z 81:83 priznati premoč Dallas Mavericks, ki so igrali brez Nemca Dirka Nowitzkega. Slednji bo zaradi poškodbe gležnja manjkal na štirih tekmah, a je njegove naloge dobro prevzel Lamar Odom, ki je tokrat vknjižil 16 točk. New Orleans je moral priznati že sedmi zaporedni poraz, Delonte West je teličkom pomagal s 16, Shawn Marion pa s 14 točkami. Slednji je ujel tudi rekordnih 12 žog to sezono. V dresu New Orleansa je bil najboljši Emeka Okafor, ki je s 16 točkami in 17 ujetimi žogami lepo izboljšal svojo letošnjo statistiko.

V ostalih tekmah so Atlanta Hawks s 121:94 premagali Cleveland Cavaliers, Detroit Pistons so bili od Portland Trail Blazers boljši s 94:91, Memphis Grizzlies so Sacramento Kings ugnali s 128:95, Utah Jazz pa Minnesota Timberwolves s 108:98. Chicago Bulls so proti Charlotte Bobcats zmagali s 95:89, New Jersey Nets pa so proti Oklahoma City Thunder izgubili s 74:84. New York Knicks so po dveh podaljških proti Denver Nuggets morali priznati poraz s 114:119.