Dragićev Milano po drami do zmage

Emporio Armani Milano je v prvem krogu Evrolige doma premagal Maccabi (99:97). Branilec naslova CSKA Moskva je v uvodnem obračunu prepričljivo ugnal Galatasaray (109:84).

Zoran Dragić je s svojo ekipo Emporio Armani Milano uspešno začel novo sezono elitnega evropskega košarkarskega tekmovanja. Domači so v dvorani Mediolanum Forum v bližini Milana premagali Maccabi Tel Aviv.

Slovenski branilec je na parketu preživel 19 minut in dosegel 11 točk, dva skoka in podajo. Kar devet točk je prispeval z natančnimi meti izza črte (3/4). Tekma je bila izenačena od prvega do zadnjega trenutka, saj je po prvi četrtini ekipi ločila le točka, na odmor pa sta se odpravili s poravnanim izidom (44:44).

Maccabi, ki je večji del drugega dela lovil zaostanek, se je nekaj sekund pred koncem približal na točko zaostanka in poskrbel za napeto končnico, končnih 99:97 v korist domačih pa je s črte za proste mete postavil Ricky Hickman. Jamel McLean je v zadnjem napadu na tekmi blokiral met Sylvena Landesberga in priigral končno zmago.