Dragićev Phoenix zaklet za Denver

Phoenix Suns so v košarkarski ligi NBA proti Denverju nadoknadili 15 točk zaostanka iz prvega polčasa in Nuggetse doma premagali še dvanajstič zapored (100:94).

Pri zmagovalcih je Goran Dragić igral 14 minut in ob skromnem metu iz igre (1-6) dosegel dve točki in imel še dva skoka ter eno uspešno podajo. Pri Soncih, ki so slabo začeli sezono, sedaj pa imajo že pozitivno razmerje zmag in porazov, je blestel rezervist Hakim Warrick, ki je dosegel 21 točk in preprečil, da bi Denver v gosteh pri Phoenixu slavil prvič po 7. aprilu leta 2004. Še slabšo statistiko ima trener Denverja George Karl (prej je treniral Seattle Supersonics), ki v Phoenixu ni slavil zmage že od leta 1997!

Gostitelji so katastrofalno metali za tri točke, zadeli so le štirikrat od 20 poskusov, pri tretji zaporedni zmagi pa sta izdatno pomagala Channing Frye in Steve Nash, ki sta zbrala po 15 točk, šest igralcev moštva iz Arizone pa je doseglo vsaj 10 točk. Pri Denverju se je spet najbolj izkazal Carmelo Anthony, ki je dosegel kar 20 točk in imel neverjetnih 22 skokov.