Dragićev strelski rekord premalo za zmago

Unicaja Malaga je na prvi tekmi drugega dela Evrolige doma izgubila proti Laboralu Kutxi (79:93). Slovenski reprezentant je za domačo ekipo prispeval 22 točk. Barcelona je bila s 84:65 boljša od Anadolu Efesa. Drugi del sta z zmago začela še Maccabi in Real Madrid.

Laboral Kutxa je po preobratu premagala španskega rivala Unicajo iz Malage. Gostje so po prvi četrtini zaostajali za 11 točk, nato pa z natančnimi meti izza črte pred koncem polčasa znižali na dve, v tretji in zadnji četrtini pa so si priigrali 14 točk prednost, kolikor je ob zadnjem sodniškem pisku znašala razlika (93:79). Košarkarji Laborala so zadeli 15 od 24 poskusov za tri točke in s tem izenačili drugi najboljši dosežek kluba na evroligaških tekmah. Gostje so samo v drugem polčasu dosegli kar 60 točk, najbolj učinkovit pa je bil Andres Nocioni (4/4 za tri točke), ki je zbral 20 točk in devet skokov. V dresu Unicaje je ponovno blestel Zoran Dragić, ki je bil z 22 točkami tudi najboljši strelec tekme.

Visoka zmaga Nachbarja in Lorbka

Barcelona je pred svojimi navijači s 84:65 premagala Anadolu Efes in zabeležila še osmo zaporedno domačo zmago proti turški ekipi. Juan Carlos Navarro je dosegel 21 točk, Brad Oleson jih je dodal 13, Kostas Papanikolaou pa 12.

Pri Efesu je bil najučinkovitejši Semih Erden s 15 točkami, tri manj je prispeval Duško Savanović, Kerem Gonlum pa jih je dodal 10. Efes je pri zaostanku 16:23 še držal stik s Katalonci, nato pa so Navarro, Erazem Lorbek in Oleson zrežirali delni izid 25:2 in Barça je pobegnila. Gostje so do konca polčasa znižali na 29:53, po odmoru pa je Barcelona zadrževala dvomestno prednost in tekmo zlahka pripeljala do konca.

V petek spopad Mirze Begića (Olympiacos) in Gašperja Vidmarja (Fenerbahče).