Dragićevi v končnici nadigrali Vidmarjeve

Prva petkova tekma drugega dela Evrolige je postregla s 'slovenskim' obračunom, ki se je končal v prid Unicaje Malage.

Gašper Vidmar in njegov Fenerbahče sta na tretji tekmi drugega dela Evrolige gostovala pri Zoranu Dragiću in Unicaji iz Malage. Izenačena tekma je ponudila napet obračun in veliko veselja za domače navijače, saj je Unicaja v končnici strla Turke in se dokopala do zmage z 89:75.

Štirinajst točk razlike ob koncu verjetno ne bi mogel napovedati nihče, saj sta bili ekipi po prvih treh delih tekme precej izenačeni. Bolje je celo kazalo gostom, ki so v zadnjo četrtino vstopili s štirimi točkami prednosti, a jim je v zadnjih petih minutah zmanjkalo goriva. Niso mogli najti odgovora na imenitnega Zorana Dragića, ki je bil s 24 točkami prvi strelec tekme.

Slovenski reprezentant je izjemnemu točkovnemu izkupičku dodal še dva skoka in tri asistence. Na drugi strani je bil najboljši Linas Kleiza s 17 točkami. Gašper Vidmar je v dresu Fenerbahčeja dosegel pet točk in kar sedem skokov, s čimer je bil najboljši skakalec svoje ekipe, ki z novim porazom ostaja na dnu skupine E, brez zmage v drugem delu.