Dule maščeval poraz

Foto: Žurnal24 Priljubljenemu ''Duletu'' je uspelo maščevati poraz izpred štirinajstih dni. (Fo Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24
Če je Partizan pred dvema tednoma nekoliko presenetljivo klonil v Grčiji pri Maroussiju pa tokrat v domači dvorani ni dopustil presenečenja in slavil z 79:76.

Partizan ni začel najbolje in izgubil tako prvo četrtino kot tudi polčas. Varovanci Duška Vujoševića so prvič na tekmi povedli šele v 28. minuti dvoboja, ko je za tri točke zadel nekdanji Slovanovec Jan Vesely. V zadnjo četrtino so domači vstopili z dvema točkama prednosti (58:56), ki so jo stežka, a vendarle zadržali do konca dvoboja in se Maroussiju maščevali za poraz izpred štirinajstih dni.

Dramatična končnica v Atenah – Barcelona vstala od mrtvih

Panathinaikos je dobro začel in prvo četrtino dobil z 20:16. Toda Barcelona se je kmalu vrnila v igro in že na začetku druge četrtine povedla z 28:22. Grki so znova našli odgovor in si pred odmorom v slačilnici priborili štiri točke prednosti (37:33). V tretji četrtini so se Grki odlepili od Barce in v zadnjo četrtino vstopili z enajstimi točkami prednosti (55:44). A vztrajna Barcelona se je vrnila v igro in v zadnji četrtini ujela Panathinaikosa na 64. Nato so Katalonci ušli na 64:68, toda Grke je hitro v igro vrnil Diamantidis, ki je zadel trojko in dvanajst sekund do konca znižal na 67:68. Navarro je nato zadel oba prosta meta, Drew Nicholas pa je na drugi strani zgrešil poizkus za tri točke in zmaga je odšla v Barcelono. Katalonci so Grkom zadali še četrti poraz (67:70) in jim uničili sanje o napredovanju.

Žalgiris uspešen

Občasni slovenski reprezentant Aleksandar Ćapin je bil tokrat proti španski Unicaji tretji strelec litovskega moštva, ki je na domačem parketu slavilo z 89:84. V dobrih 25 minutah je slovenski reprezentant hrvaških korenin dosegel 14 točk, v statistiko pa je dodal še šest podaj in dve ukradeni žogi. Nekoliko slabše je šlo drugemu nesojenemu reprezentantu Mirzi Begiću, ki je v slabih 17 minutah dosegel tri točke.

Španska Caja Laboral je brez večjih težav slavila pri ruskemu Himkiju s 94:83. V vrstah Caje je blestel Mirza Teletović, ki je poleg 25 točk v statistiko vpisal še tri skoke in podajo. Rusom ni pomagalo niti 27 točk Keitha Langforda.

Olympiacos zmagal v Zagrebu

Zanimiv obračun se je pripravljal v Zagrebu, kamor je k ekipi brez zmage, Ciboni, prišla ekipa, ki je imela vse – Olympiacos. Računica je bila preprosta in Grki bi si ob morebitni zmagi praktično že zagotovili napredovanje, tudi teoretično pa z morebitno četrtkovo zmago Himkija nad Cajo Laboral.

Prvo ime tekme je bil pri gostih še enkrat več Miloš Teodosić z 22 točkami in šestimi asistencami, v to pa so všteti tudi pomembni trije prosti meti v zadnjih sekundah tekme. Takoj za petami Srbu je bil Linas Kleiza (20 točk) z nekaj navdušujočimi zabijanji, na drugi strani pa je "uničeval" Jamont Gordon (32). Samo Udrih je bil z 11 točkami tretji strelec "Cibosov". Ti so med drugim z nizom 11-0 vodili tudi za 10 točk (28:18), a so se gostje s koši Josha Childressa in Theodorosa Papaloukasa vrnili v igro. Gordon je domačim prinesel tudi vodstvo v zaključku tekme (93:92), a sta jih na koncu pokopala Teodosić in Kleiza s ključnim zabijanjem.

Nachbar igral "ogromno"
Izjemno veliko minut je glede na svojo minutažo pri Efes Pilsnu tokrat dobil Boštjan Nachbar. Ob zmagi nad Maccabijem je v 18 minutah prispeval šest točk. Medtem se Matjaž Smodiš še vedno ni vrnil v ekipo CSKA, ki je tokrat izgubil na gostovanju pri Aseccu Prokomu (88:81). Tudi 20 točk Trajana Langdona na koncu ni bilo dovolj za Ruse.

Evroliga, Top 16, četrto kolo:

Efes Pilsen : Maccabi Electra 63:56 (21:14, 14:16, 12:14, 16:12)
Kasun 14, Smith 11 ... Nachbar 6 točk v 18 minutah; Bluthenthal 15

Asseco Prokom : CSKA Moskva 88:81 (20:25, 28:18, 16:26, 24:12)
Logan 22, Woods 19; Langdon 20

Cibona : Olympiacos 94:97 (25:18, 20:25, 20:27, 29:27)
Gordon 32 ... S. Udrih 11 točk v 33 minutah; Teodosić 22, Kleiza 20

Himki : Caja Laboral 83:94
Langford 27, Javtokas 17; Teletović 25, San Emeterio 16, English 13

Žalgiris : Unicaja 89:84
Šalenga in Pocius po 17, Ćapin 14 v 25 minutah, Begić 3 v 17 minutah; Archibald 17, Freeland 16

Real Madrid : Montepaschi Siena 77:69
Llull 17, Tomić12, Prigioni 8; Sato in Domercant po 17

Partizan : Maroussi 79:76
McCalleb 20, Roberts 14, Marić 11; Pelekanos 19, Kaimakoglou 14

Panathinaikos : Barcelona 67:70
Peković 20, Diamantidis 13; Navarro 15, Mickeal 11, Lorbek 10 v 37 minutah, Lakovič 8 v 22 minutah