Dva Dragića premalo za zmago

Košarkarji Miamija so v severnoameriški ligi NBA izgubili na gostovanju pri Oklahoma Cityju s 75:93.

Slovenski reprezentant Goran Dragić je za goste igral 34 minut, v tem času pa v statistiko vpisal 12 točk, pet skokov in tri podaje. Njegov brat Zoran je v treh minutah izgubil eno žogo.

Pri zmagovalcih se je znova izkazal Russell Westbrook. Izenačil je osebni rekord v številu podaj, prispeval jih je 17, ob tem pa imel še 12 točk in deset skokov. To je bil njegov drugi zaporedni trojni dvojček in deseti v sezoni.

Domači so v zadnji četrtino šli z vodstvom 66:58, v zadnjem delu igre pa Miami nadigrali s 27:17. "Tekmeci so prihajali v valovih. Na igrišču sta bili ekipi, ki se borita za končnico. Oni so igrali v skladu s tem, mi pač ne," je ameriškim medijem povedal trener Heata Eric Spoelstra. Miami je trenutno sedmi v vzhodni konferenci, Oklahoma pa osma v zahodni.

Gallinari rekordno, Atlanta tretjič izgubila

Na preostalih tekmah večera se je strelsko najbolj izkazal Danilo Gallinari, ki je ob zmagi Denverja v Orlandu s 119:100 dosegel zanj rekordnih 40 točk. Obe ekipi praktično nimata več možnosti za končnico.

Vodilna ekipa vzhoda Atlanta je doma s 95:114 izgubila proti San Antoniu, kar je zanjo tretji zaporedni poraz. Atlanta si je sicer že zagotovila končnico in prvo mesto v skupini. Center gostov Tiago Splitter je bil najboljši strelec tekme s 23 točkami.

Milwaukee je doma klonil pred Clevelandom z 90:108. Slednji je prav tako že uvrščen v končnico, Milwaukee pa je šesti na vzhodu. LeBron James je dosegel 28 točk za zmagovalce. Peti na zahodu, Los Angeles Clippers, so ugnali desetouvrščeni New Orleans s 107:100, Blake Griffin in Chris Paul sta za domače dosegla po 23 točk, Anthony Davis pa 26 za goste.

Ogorčen boj za končnico

Tretjeuvrščena ekipa vzhodne konference Toronto je s 106:89 odpravila najslabše moštvo lige New York Knicks, Boston, ki se z Indiano in Charlotte bori za končnico na vzhodu, pa je po podaljšku izgubil proti Detroitu s 97:105, pri katerem je Kentavious Caldwell-Pope dosegel 27 točk.

Sacramento, ki nima veliko možnosti za končnico, je premagal peto ekipo vzhodnega dela lige Washington s 109:86, Rudy Gay je dosegel 26 točk, Charlotte je pomembno zmago za "playoff" dosegel pri Minnesoti s 109:98, Phoenix, deveti v zahodni konferenci, je z 98:92 odpravil sedmouvrščeni Dallas, Los Angeles Lakers pa so s 101:87 ugnali Philadelphio. Obe ekipi sta pri dnu lige.