Dva remija na prvih tekmah

Foto: Žurnal24 Dvoboj Martina Demichelisa (Bayern) in Pavla Pogrebnjaka (Zenit).
Obe uvodni srečanji polfinala evropskega nogometnega pokala UEFA sta se končali brez zmagovalca. Zenit do točke v Münchnu, Fiorentina v Glasgowu. Poškodovala sta se Klose in Kahn.
Oglej si celoten članek
 

Pokal UEFA, polfinale, prvi tekmi

Bayern : Zenit 1:1
Rangers : Fiorentina 0:0

Münchenski Bayern, glavni favorit pokala UEFA , je doma gostil Zenit iz St. Petersburga, ki v zadnjih letih ogromno vlaga. Rusi imajo precej izkušenj z Nemci v letošnjem tekmovanju. V prejšnjem kolu so izločili Bayer iz Leverkusna, v skupinskem delu pa so remizirali z Nürnbergom. Bavarci so po pričakovanju bolje začeli in v 18. minuti prišli do vodstva. Nizozemec Fernando Ricksen je zakrivil enajstmetrovko, vendar je strel Franka Riberyja ubranil vratar Vječeslav Malafeev . Kljub temu je Francoz najhitreje reagiral in iz drugega poskusa vendarle ugnal čuvaja mreže varovancev Dicka Advocaata . Bayern je bil še naprej boljši in je pritiskal v iskanju drugega gola. No, Rusi, ki so ambiciozno krenili v drugi del, so do izenačenja prišli z izdatno pomočjo nemške obrambe. V 60. minuti je namreč predložek Viktorja Fajzulina za hrbet svojega vratarja poslal Brazilec Lucio . Zaključni pritisk gostiteljev ni obrodil sadov, na drugi strani pa so bili tudi gostje nevarni iz protinapadov, vendar bodo gotovo bolj zadovoljni z razpletom uvodnega srečanja.

Nemški nogometaš Miroslav Klose te polfinalne tekme, ne bo obdržal v najlepšem spominu, saj si pri dvoboju z nasprotnikom zlomil nosnico. Trener münchenskega moštva Ottmar Hitzfeld je moral sredi drugega polčasa zamenjati tudi vratarja Oliverja Kahna , pri katerem so po opravljenih preiskavah ugotovili ukleščen živec. Bayern na povratni tekmi prihodnji četrtek v St. Peterburgu za preboj v finale pokala UEFA 14. maja v Manchestru nujno potrebuje zmago ali vsaj remi z dvema zadetkoma. "Luca Toni je svetovni prvak in eden najboljših v tem poslu. Očitno ga je zelo težko nadomestiti," je razloge za nauspeh iskal trener Bayerna Hitzfeld: "Na gostovanju smo vselej sposobni doseči gol ali dva, pa še Toni bo znova v postavi."

Adrian Mutu med škotskimi branilci © Reuters

 
V Glasgowu so gostitelji močno oslabljeni pričakali Fiorentino , Italijani pa so temi primerno bolje začeli. Vodilna ekipa škotskega prvenstva nikakor ni zmogla povezati igre, gostje pa so bili vedno bolj nevarni. Po nekaj pol-priložnostih vijoličastih so vendarle zaigrali tudi Škoti, vendar pa si pravih priložnosti niso pripravili. Tudi drugi polčas je bil kakovostno podoben. Fiorentina je imela še naprej več od igre, vendar do zadetka v gosteh ni prišla. Pred povratnim srečanjem v Firencah, ki bo prvega maja, se zdi, da so Italijani vendarle boljše moštvo.
Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.