Dvojna slovenska zmaga v NBA

Dvojna slovenska zmaga v košarkarski ligi NBA! Uspešna sta bila tako Houston Gorana Dragića kot Milwaukee Bena Udriha.

Goran Dragić je s svojo ekipo v severnoameriški košarkarski ligi NBA Houston Rockets slavil zmago (103:96) na gostovanju pri Portland Trail Blazers. Ljubljančan je v 23 minutah k zmagi prispeval deset točk, po tri skoke in podaje, štiri ukradene žoge. Zaigral je tudi Beno Udrih z Milwaukee Bucks, ki so v gosteh s 105:99 premagali Toronto Raptors. Udrih je na parketu preživel 14 minut in v tem času ni dosegel niti točke, zbral pa je dva skoka in štiri podaje.

Dragić in njegovi soigralci s sklopi so se tokrat res izkazali. Chase Budinger je zbral največ točk v sezoni, 22, Courtney Lee jih je dodal 16, skupno pa so rezervisti zbrali kar 66 točk. "Dobro smo se ujeli, v ekipi deluje prava kemija," je menil Budinger, slovenski košarkar pa je po tekmi v tvitu prav tako izrazil zadovoljstvo: "Kakšna težka tekma! Košarkarji s klopi smo igrali res dobro in zbrali 66 točk. Gremo po novo zmago proti Phoenixu."

V Torontu je proti nekdanjim soigralcem blestel košarkar Milwaukeeja Carlos Delfino; 25 točk je njegov najboljši izid sezone, prav tako devet skokov. Drew Gooden je dodal še 20 točk in 14 skokov, Bucks pa so od zadnjih osmih medsebojnih dvobojev s Torontom izgubili le enega. Udrih je na parketu preživel 14 minut in v tem času ni dosegel niti točke, zbral pa je dva skoka in štiri podaje.

V obračunu moštev, ki vodita v svojih skupinah, so bili v Philadelphii boljši gostje iz San Antonia. Blestel je Tony Parker, ki je za Ostroge zbral 37 točk, rezervist Gary Neal pa je tekmo končal pri 18. Pri domačih, ki so s tem dvobojem končali niz zahtevnih tekem z ekipami z vrha, pa je bil najboljši Lou Williams z 22 točkami.

Za uspeh Orlanda proti Miamiju sta bila ključna dva dejavnika: razigrani Dwight Howard, saj je za dvojni dvojček nabral kar 25 točk in 24 skokov, ter prava "kanonada" domačega moštva pri metih za tri točke. Howard – tudi on je enkrat poskusil, a zgrešil – in soigralci so jih zadeli 17 iz 42 poskusov. Zadnja številka je klubski rekord v številu zmetanih trojk, za rekord učinkovitosti pa sta v košu končali dve žogi premalo. Na drugi strani je pri poražencih Dwyane Wade končal pri 33 točkah, zvezdnik LeBron James pa ni imel najboljšega dne, z metom 5-15 je zbral zanj skromnih 17 točk.