Džeko želi stran, a ga Wolfsburg ne da

Foto: Žurnal24
Dve leti nazaj je igral za Teplice, letos je zablestel pri Wolfsburgu, zdaj ga želijo Arsenal, Real, Man United in Milan. Čeprav si Džeko želi drugam, klub sporoča, da ni naprodaj.
Oglej si celoten članek

Vodilni možje nemškega nogometnega moštva Wolfsburga so dejali, da bo 23-letni reprezentant Bosne in Hercegovine Edin Džeko tudi v prihodnje igral za trenutno prvouvrščeno ekipo Bundeslige. "To je eden najbolj pomembnih igralcev v naši ekipi. Naša želja je, da ostane v našem kolektivu," je dejal Jürgen Marbach, generalni direktor Wolfsburga. Džeko je v letošnji sezoni pokazal izjemne predstave, za klubskim soigralcem, Brazilcem Grafitejem, pa na lestvici strelcev v elitni nemški ligi zaostaja za en gol.

Po pisanju nemških medijev so njegove predstave navdušile predstavnike nekaterih najboljših evropskih moštev, najbolj resno pa so se zanj ogreli pri AC Milanu, Arsenalu in Manchester Unitedu. Odškodnina za igralca, ki je pred dvema letoma za 2,5 milijona evrov prišel iz češkega moštva Teplice, naj bi znašala okoli 20 milijonov evrov. Napadalec iz BiH ima veljavno pogodbo z Wolfsburgom do leta 2011.

 
 

To je eden najbolj pomembnih igralcev v naši ekipi. Naša želja je, da ostane.

Jürgen Marbach

 
Džeko je pred kratkim izrazil željo po odhodu iz Wolfsburga, eden od razlogov pa je tudi dejstvo, da se bo trener Felix Magath po koncu sezone preselil k Schalkeju iz Gelsenkirchna. Wolfsburg ima pred zadnjim kolom dve točki prednosti pred Bayernom in Stuttgartom, Hertha pa zaostaja tri točke. V zadnjem sobotnem kolu bo Wolfsburg na domačem igrišču gostil Werder, Bayern se bo doma pomeril s Stuttgartom, Hertha pa bo gostovala v Karlsruheju.
Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.