Elektri derbi proti Šentjurju

Elektra je v derbiju 5. kola lige Telemach s 65:64 ugnali Šentjur. Na prvi tekmi kola je Zlatorog na jubilejni 400. tekmi v tekmovanju premagal Geoplin Slovan (79:69). Laščani so zmago odnesli brez Johna Robertsona, ki se je s klubom sporazumno razšel. Na drugi tekmi je Helios proti Hopsom brez težav prišel do četrte zaporedne zmage.

Košarkarji Elektre so zasluženi zmagovalci derbija petega kola lige Telemach. V Šentjurju so premagali domačo zasedbo in z izkupičkom 4-1 ter s tekmo več od Heliosa in Zlatoroga prevzeli vodstvo na lestvici.

Medtem ko je Elektra vstopila v srečanje po tesnemu porazu pred desetimi dnevi doma proti Heliosu, so Šentjurčani imeli lepi popotnici v obliki zmag proti Geoplinu Slovanu in Messerju v gosteh. V prvem polčasu so bili gostitelji v prednosti predvsem po zaslugi Igorja Marića, ki je bil s šestnajstimi točkami nerešljiva uganka za varovance Gašperja Potočnika, ko pa so ti v nadaljevanju ustavili glavno gonilno silo Šentjurja v napadu, je prišlo do preobrata. Šoštanjčani so že na začetku drugega polčasa povedli s 47:42, tretjo četrtino dobili 16:7, razliko v 37. minuti povišali na 62:53 in jo navkljub obupnim poskusom Šentjurja ohranili do konca. V zadnji minuti so se domači sicer približali na 62:64, vendar do prave priložnosti za zmago niso prišli.

Četrta zaporedna zmaga Heliosa

Helios je proti Hopsom zabeležil še četrto zaporedno zmago in je v tej sezoni še neporažen. Z novima dvema točkama so na vrhu lestvice skupaj z Zlatorogom (Zlatorog in Helios bosta tekmo 1. kola igrala šele konec novembra), Polzelani pa imajo zdaj ob dveh zmagah še tri poraze.

Tekmo so veliko bolje začeli domači igralci, ki so po nekaj minutah povedli s 7:0. Kljub uvodnemu košu gostov, so košarkarji Helios povedli s 15:2, nato pa nekoliko popustili in Hopsi so dosegli nekaj točk, a kljub temu po prvi četrtini zaostajali z 12:21. Drugo četrtino so gosti izid le znižali na pet točk zaostanka (19:24), vendar so igralci Heliosa zaigrali bolje in povedli sredi druge četrtine za 14 točk, na polčas pa sta ekipi odšli pri rezultatu 52:37.

Tudi v nadaljevanju so bolje začeli domači in z delnim izidom 7:0 še nekoliko povečali svoje vodstvo. Igralci iz Polzele so zgrešili številne mete, sredi tretje četrtine pa je bilo na semaforju 66:40, kar je bila do tedaj najvišja razlika na tekmi. Helios ni popuščal tudi v zaključku tekme. Štiri minute pred koncem so domači vodili z 88:56, kar je bila najvišja prednost na tej tekmi, do konca pa gosti niso uspeli rezultata niti znižati in doživeli so visok poraz s kar 32 točkami razlike. Hopsi bodo v naslednjem kolu doma pričakali LTH Castings Mercator, Helios pa čaka gostovanje v Šoštanju proti Elektri.

Zlatorog na 400. ligaški tekmi ugnal Slovan

Varovanci Gašperja Okorna so v Treh lilijah, kjer je kot po pravilu ponavadi boljši Zlatorog, v pretekli sezoni gostovali dvakrat in obakrat izgubili z majhno razliko (69:73 in 70:77). Tudi tokrat so morali priznati premoč gostiteljem, ki pa so si občutnejšo prednost uspeli priigrati šele v zadnji četrtini. Dotlej sta bili ekipi vseskozi izenačeni.

Zlatorog je odigral že jubilejno 400. tekmo v ligaškem delu Lige Telemach, v njihovem dresu pa ni bilo organizatorja igre Johna Robersona, ki se je s klubom sporazumno razšel. Domači so sicer imeli nekaj težav z osredotočanjem na igro po visokem porazu v ligi ABA, a je bila zmaga varovancev Rada Trifunovića edini cilj ekipe. Moštvo se je s tokratno zmago vsaj začasno prebilo na vrh prvenstvene lestvice. Pri domačih je bil s 24 točkami po pričakovanju najboljši Vladimir Panić, ki je dvakrat zadel tudi za tri, pri gostih pa z 21 Marko Pajić. V šestem kolu bo Zlatorog v sredo, 16. novembra, ob 20. uri gostoval pri Mariboru, Geoplin Slovan pa v soboto, 19. novembra, ob 19. uri pri Rogaški Crystal.