Fantastični Čančar s strelskim rekordom popeljal Denver do zmage

Čeprav Goran Dragić zaradi poškodbe ponoči ni nastopil, je ob Luki Dončiću tokrat zablestel še en Slovenec.

Kot smo že pisali, so najboljša ekipa lige Boston Celtics ponoči zmagali kljub 42 točkam Luke Dončića, kar pa ni bila edina fantastična predstava slovenskih košarkarjev ta večer.

Dallas : Boston Izjemen strelski dvoboj Dončića in Tatuma, prvi čez 40 točk

Košarkarji Denver Nuggets so se namreč pobrali po 13 točkah zaostanka v četrti četrtini ter tudi po veliki zaslugi Slovenca Vlatka Čančarja zmagali po podaljšku proti Oklahoma Cityju s 131:126.

Tokrat je Koprčan za zlata zrna odigral kar 35 minut ter bil med najboljšimi rezervisti Denverja z osebnim rekordom v ligi NBA 19 točkami, petimi asistencami, štirimi skoki in tremi blokadami. Slovenski reprezentant je imel rekordno minutažo v dresu Denverja.

Imel je tudi tretji najboljši statistični plus/minus med vsemi košarkarji Denverja, saj so Nuggets v 35 minutah igre s Čančarjem na igrišču nadigrali svoje nasprotnike za 6 točk.

Čančar je imel celo čast in priložnost, da pribori svoji ekipi zmago že po rednem delu, saj je prav Slovenec 3,3 sekunde pred koncem ob rezultatu 120:120 vrgel trojko za zmago, a je bil nenatančen.

A je tokrat odličnega Slovenca zamujena priložnost le še dodatno vzpodbudila, saj je odlično odigral podaljšek, ko je zadel pomemben koš za vodstvo 127:122, nato pa vsega 17 sekund pred koncem s ključno asistenco zaposlil Bruca Browna, za neulovljivo vodstvo 129:125.

Nikola Jokić je sicer za Denver dosegel letošnjih rekordnih 39 točk, 10 skokov in 9 podaj ter zadel dva prosta meta 8,3 sekunde pred koncem podaljška.

Bruce Brown je dosegel trojni dvojček s 17 točkami, 13 skoki in 10 podajami za Nuggets, Aaron Gordon pa je dodal 30 točk za zmago svoje ekipe. Shai Gilgeous-Alexander je bil najboljši pri Thunder z 31 točkami.

Zasedba iz Kolorada je z enajsto zmago v sezoni, z razmerjem 11:7 skočila na drugo mesto v zahodni konferenci.

V Milwaukeeju pa domači Bucks niso bili kos razpoloženi zasedbi Chicago Bulls, ki je slavila s 118:113. Najboljši pri bikih je bil DeMar DeRozan, ki je dosegel 36 točk in dodal osem podaj. Pri domačih je Giannis Antetokounmpo dosegel 36 točk, 11 skokov in sedem podaj. Gorana Dragića tokrat ni bilo v kadru Chicaga zaradi bolečin v levi roki.

Biki so po drugi zmagi po vrsti 11. najboljša ekipa vzhodne konference, z razmerjem zmag in porazov 8:10.